Golf je legendou, kterou není třeba představovat. Pro někohomůže představovat lehce fádní záležitost. Ovšem brzy půjde do prodeje verze R 400, která bude mít přes 400 koní a to už úplná zívačka nebude. V loňském roce se nám předvedl koncept Volkswagen Golf R 400, který nabízel výkon až 400 koní. O jeho realizaci do sériové podoby se velmi dlouho spekulovalo až do teď. Automobilka totiž potvrdila příchod tohoto malého monstra.

vwgo21_53530fdc4f600

O chystané novince promluvil šéf vývoje pohonných jednotek ve VW Heinz Jakob Neusser. Ten prozradil, že automobil skutečně vznikne a na jeho vývoji se dokonce již pracuje. Pokud bychom byli velcí optimisté, mohlo by to znamenat, že se nám vůz představí již na autosalónu ve Frankfurtu nad Mohanem, který bude probíhat na podzim tohoto roku.

vwgo41_53530fdc8a364

Obrovskou sílu bude vozu dodávat přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec. Ten se však bude vymykat standardu označovaném 2.0 TSI, protože bude obsahovat některé speciální díly jako odlišnou klikovou skříň či turbodmychadlo s vyšším plnícím tlakem. Tento nový motor se již objevil u představeného konceptu, a proto vyvstává otázka, zda bude dosahovat i stejného výkonu. Veškeré odhady mluví o výkonu dokonce vyšším než 400 koní. Jednou z možností je i výkon 420 koní. V tom případě by se tento Golf jmenoval R 420.

vwgo00_53530fdbced65Vůz s takovýmto výkonem bude mít určitě pohon i na všechna čtyři kola. 450 N.m. by bylo totiž nemožné převést na vozovku pouze prostřednictvím předních kol. Zda se změny dočká i vizáž vozu nevíme. Koncept měl opravdu silný bodykit, který jasně prozrazoval jeho potenciál. Ovšem sériová verze se bude držet přeci jen o něco více u země a bude jí zdobit jen několik aerodynamických prvků. Tedy alespoň takový je náš předpoklad. Tak co těšíte se na tento super rychlý hot hatch?

vwgo71_53530fdce2d6d