Automobilka Smart již dlouho neprodukuje pouze malá vozítka, pro dvě osoby, která jsou určena pro pohyb ve městě a je možné je zaparkovat téměř kdekoliv. Smart se začíná pomalu přeorientovávat ze značky produkující specifický druh vozů na plnohodnotnou automobilku produkující zaběhlé modely, stále však v originálním balení.
Z dvoumístného ForTwo se vyklubal plnohodnotný vůz ForFour a nyní je plánován vůz, který by mohl nést název FourTerrain protože se chystá SUV ve smartovském stylu. Nějak takto to alespoň naznačil šéf Mercedesu Dieter Zetsche. Mercedes je totiž majoritním vlastníkem Smartu a ví jak v tom chodit. Je si vědom momentálního boomu v oblasti SUV, jejichž prodej neustále stoupá.

sm22_505334f311b4c

O podobném projektu, tedy Smartu jako SUV se hovořilo již před deseti lety, kdy byl zvažován název Smart FourMore, ovšem z projektu velmi rychle sešlo a to z důvodu nestabilní finanční situace automobilky, kvůli nepříliš úspěšným prodejům modelu FourTwo.

sm40_505334f372a1e

Automobilka se však v posledních letech oklepala, což nám také dokázaly některé z konceptů, které ukázala. Mezi ně patřili i modely ForStars, který měl zvýšenou světlou výšku vozu a koncept ForUs, což byl zase minivůz provedený ve stylu pick-Upu.

sm01_505334f2706f0

Pokud bychom se SUV opravdu dočkali, znamenalo by to nejspíše použití zcela nové platformy pro tento model, což by se také výrazně projevilo v designu automobilu. Současná platforma s motorem vzadu by musela být ještě více zvětšena a to by bylo technicky velmi náročné a tím pádem náročné i fyzicky.

sm06_505334f2c2772

Zda se SUV dočkáme či nikoliv je prozatím ve hvězdách. Jsou zde však modely, kterých se určitě dočkáme. Na autosalonu ve Frankfurtu se nám představí model ForFour, kterému se podívá na zoubek firma Brabus, takže se máme na co těšit. Zároveň budou představeny i elektrické verze obou současných modelů a model ForFour se dočká také provedení Cabriolet.