Volkswagen se výrobou užitkových automobilů zabývá přes šedesát let a nevypadá to, že by se mělo něco změnit. Ačkoliv, drobné niance naznačující čerstvý vítr by tu přece jen byly. Na projekt eT! se můžete dívat jako na ekologického dříče nebo jako na před

Každodenní život lidí se s automobilkou Volkswagen prolíná už od jejího počátku. Všední dny, víkendy, služby od rozvozu zboží až po záchranku, tohle všechno spojuje VW s běžným životem nejen Němců, ale i mnoha dalších národností. Má zkrátka na čem stavět a asi jen těžko si lze produkční řadu Wolfsburgu bez užitkových vozů představit. Podle současných plánů se na tom nic nezmění ani do budoucna, pokud tedy nemáme na mysli alternativní pohony a jiné vynucené ústupky moderní doby.

VW eT! měl za úkol ukázat, že ani ekologická omezení nezabrání značce zůstat v povědomí lidí a sloužit všem tak, jak byli až doposud zvyklí. Jede sice jen 110 km/h, ale i přes kompaktní délku 4,09 metru nabídne úložný prostor velikosti 4.100 litrů. V případě projektu eT! je ale podle mnohých mnohem zásadnější, že nám Volkswagen poodkryl možnost, jak by mohla vypadat další generace Transporter/Multivan. Design se nese v duchu tradice, avšak navzdory typicky německé střídmosti nabízí nejedno nové alternativní řešení nebo snad dokonce průlom v koncernovém designu.