DP Motorsport je Německá společnost se sídlem v Overath-Immekeppel a úspěšný příběh započal v roce 1973, kdy začala pomocí uhlíkových vláken odlehčovat vozy Porsche.

Porsche 911

Představíme vám bílé Porsche 911 s motorem o obsahu 3,6 litru oblečenou do bodykitu z uhlíkových vláken. Z nich jsou vyrobeny přední nárazník, kapota, blatníky, dveře a spoiler. Vyměněny byly i okna, která mají nyní zelené tónování. Pro odlehčení byla upravena i světla, ale třeba i kryt klimatizace a střecha, kde našlo opět uplatnění uhlíkové vlákno.

Pod kapotou 310 koní

Výkon motoru 228 kW (310 koní) s PMO karburátorem a novými vzduchovými filtry. Převodovka má samosvorný diferenciál a výkon přenáší na patnáctipalcová kola Fuchs. Na nich jsou namontovány pneumatiky 225/50-15 a 345/35-15, které mají dostatečnou přilnavost k vozovce. Upravený DP podvozek má stavitelné stabilizátory a pro zajímavost pouzdra Uniball. Brzdný systém pochází z modelu 964 a je upravený pro 911-G, kterému poskytuje odpovídající zpomalení.

V interieru černá Alcantara

Ani interier nepřišel zkrátka. Dostal nové DP sedačky a řadu doplňků z uhlíkových vláken. Protikladem venkovní bílé, byla v interiéru použita převážně černá Alcantra. Dále v modelu najdeme řadu specialit. Např. gelová baterie, menší nádržka odstřikovačů nebo středový olejový chladič, odvětraný do přední kapoty.

Do tuny daleko

Všechny tyto změny nakonec vyústí v pohotovostní hmotnost do 870 kg (bez paliva). V sérii vůz váží 1080 až 1335 kg v závislosti na typu a vybavení. Díky uhlíku dasáhlo DP Motorsport neuvěřitelné snížení hmotnosti.