Volkswagen Užitkové vozy představuje na letošním veletrhu IAA Užitkových vozů v Hannoveru četné novinky. Vedle nového modelu Cross Caddy je další hvězdou expozice značky Volkswagen Užitkové vozy Amarok Canyon.

Speciální model lakovaný výrazným barevným odstínem zanechává silný dojem díky mnoha prvkům výbavy, které dodávají terénnímu pickupu lifestylový charakter.

Volkswagen Užitkové vozy představil na Ženevském autosalonu 2012 studii Amarok Canyon, která byla upravena pro potřeby extrémních outdoorových sportů. Koncept ušlechtilého a autentického terénního vozu v nápadné barvě s klasickým příslušenstvím pro pickupy vyvolal extrémně pozitivní reakce. Na jejich základě padlo rozhodnutí nabízet od jara 2013 speciální model Amarok Canyon inspirovaný výše uvedenou studií. Sériově vyráběná speciální edice převzala od studie zásadní prvky, od nepřehlédnutelného barevného odstínu přes kola z lehké slitiny s terénními pneumatikami a stylový oblouk za kabinou s přídavnými světlomety až po ušlechtilé detaily v interiéru.

Speciální model “Canyon” vycházející z výbavové linie Trendline se od sériově vyráběného Amaroku odlišuje na první pohled neobvyklou barvou. Čtyřdveřová karoserie září oranžovo-červeným lakem “copper orange”, který se dodává exkluzivně pro tento speciální model. Na přání může být na střeše umístěn oblouk se čtyřmi přídavnými světlomety. Další vizuální odlišení obstarávají tmavě tónovaná krycí skla zadních světlometů, stylový kryt spodní části vozu lakovaný v barvě karoserie, černě odlišené podběhy kol a nápisy “Canyon” na dveřích a zadním víku. Nově uspořádaný stylový rám nad ložnou plochou, rámy pod bočními prahy a zadní nárazník se lesknou černou barvou, která tvoří záměrný kontrast s ostatními plochami karoserie. Nový kryt ložné plochy v podobě stabilní žaluzie je rovněž leskle černý a chrání cenný náklad. Amarok Canyon dává tedy již svým vzhledem jasně najevo svou touhu po svobodě a dobrodružství.

“Canyon” splní příslib daný svým designem i v oblasti pohonu. V zájmu maximální průchodnosti terénem se Amarok Canyon dodává s oběma motory TDI zásadně v kombinaci s trvalým nebo připojitelným pohonem všech kol (4Motion). Na přání je k dispozici uzávěrka zadního diferenciálu.

Speciální model upravený pro outdoorové aktivity jezdí na nově navržených 17″ kolech z lehké slitiny typu “Roca” s terénními pneumatikami rozměru 245/70 R 17. Na přání se dodávají také 18″ kola se silničními pneumatikami.

Individuální charakter má rovněž interiér modelu Amarok Canyon, který se odlišuje mnoha detaily ve speciálním barevném provedení. Ozdobné obložení přístrojové desky má matně chromovanou povrchovou úpravu, sedadla s částečně koženým čalouněním jsou dvoubarevná. Sedací plochy jsou ve světlém odstínu “moonrock”, opěrky hlavy a boční polštáře se elegantně liší antracitovým odstínem. Ozdobné stehování na sedadlech, na kůží obšitém tříramenném volantu a na kůží obšité řadicí páce přebírá oranžovo-červený odstín karoserie.

Amarok Canyon se bude nabízet od jara 2013. Kromě nového odstínu “copper orange”, který zůstane exkluzivně vyhrazen pro tento speciální model, budou k dispozici rovněž barvy karoserie “stříbrná Reflex”, “šedá Natural” a “béžová Sand”. Jako alternativu stylového rámu a s ním spojeného krytu ložné plochy si mohou zákazníci pro speciální model “Canyon” zvolit také praktický hardtop.