Vítězná studentská štafeta květnového Univerzitního maratonu převzala od zástupců značky Volkswagen Užitkové vozy klíčky od vozu Volkswagen Caddy, s nímž mohou jezdit po dobu tří měsíců. Všestranný užitkový vůz je odměnou pro čtveřici studentů Masarykovy

V rámci květnového Volkswagen Maratonu Praha se uskutečnil Běh o pohár rektora Univerzity Karlovy, který byl vyhlášen pro čtyřčlenné týmy studentů. Univerzitní maraton vyhrála štafeta složená ze čtyř studentů přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Odměnu za sportovní úspěch – praktický Volkswagen Caddy na 3 měsíce – převzal za vítězný tým Jiří Hladík ze Žďáru nad Sázavou, který 10km úsek zaběhl za 36:36 min. Další dva desetikilometrové úseky překonali Vojtěch Bořil, rovněž ze Žďáru nad Sázavou, a Zdeněk Kundera z Velké Bíteše. Poslední, nejdelší úsek (12,195 kilometru) zbyl na Martina Poklopa, který jej zvládl za 41:18 min. Celkový čas štafety 2:33:45 h znamenal sedmiminutový náskok před studentskou konkurencí.

“Štafeta v barvách Masarykovy univerzity podala skvělý výkon. Nechybělo mnoho a stala se nejúspěšnější štafetou maratonu napříč všemi kategoriemi. Těší nás, že můžeme talentované sportovce odměnit zapůjčením vozu Caddy na tři měsíce. Mladým studentům přejeme hodně sil do dalších běhů,” říká Jan Procházka, vedoucí divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika.

“Máme ohromnou radost z cenné výhry a už se nemůžeme dočkat, až prověříme schopnosti Volkswagenu Caddy. Univerzitní maraton nás nadchl svou jedinečnou atmosférou a příští rok se do pražských ulic určitě zase vrátíme,” prohlásil při přebírání klíčků od vozu Caddy Jiří Hladík, student oboru geoinformatika a regionální rozvoj, který závodí v lehké atletice, nejčastěji v běhu na 800 m a 1500 m.

Volkswagen je dlouholetým partnerem společnosti Prague International Marathon, která již 17 let pořádá vytrvalostní běžecké závody v historickém centru Prahy a dalších českých městech. V jarních termínech se konají běhy Hervis 1/2Maraton a Volkswagen Maraton, v září uzavírá běžeckou sezonu Mattoni Grand Prix. Volkswagen vydatně pomáhá s organizačním i technickým zajištěním těchto prestižních sportovních a společenských akcí.