Audi SQ5 TDI je s výkonem 230 kW (313 k) novým špičkovým modelem řady Q5 a zároveň prvním modelem S se vznětovým motorem v historii Audi. Dynamiku nyní doplňuje exkluzivita v podobě budoucí malé série z produkce společnosti quattro GmbH.

Audi tuto novinku představí na nadcházejícím autosalonu v Paříži jako koncepční vůz “SQ5 TDI Audi exclusive concept”. Pod tímto označením se prezentuje výkonné SUV s novými stylistickými prvky v interiéru a s exkluzivní barvou karoserie. Od prvního čtvrtletí 2013 bude k dispozici omezená série pouhých 50 kusů.

SQ5 TDI Audi exclusive concept dává najevo svoji výjimečnost na první pohled. Modrý lak karoserie s krystalickým efektem byl namíchán speciálně pro limitovaný exkluzivní model a zaujme fascinující hloubkou. Stejně jako u každého modelu S mají vnější zpětná zrcátka povrchovou úpravu se vzhledem hliníku. Světlomety xenon plus s diodami LED pro denní svícení jsou součástí sériové výbavy. Zádi dominují čtyři koncovky výfukové soustavy.

Interiér SQ5 TDI Audi exclusive concept přesvědčí výraznými kontrasty. Multifunkční sportovní volant obšitý kůží a manžeta páky voliče z černé jemné kůže Nappa jsou zdůrazněny sněhově bílým kontrastním stehováním. To samé platí pro středovou loketní opěrku a vrchní panel přístrojové desky. Mimořádným prvkem jsou černá sportovní sedadla čalouněná jemnou kůží Nappa, opět s kontrastním sněhobílým stehováním. Prostřední části sedacích ploch jsou potaženy tkanou černou kůží. Tento způsob zpracování bude mít v modelu SQ5 TDI Audi exclusive concept svou premiéru v sériové výrobě.

Sněhově bílým odstínem září rovněž čalounění stropu z Alcantary, roleta posuvného střešního okna a ozdobné doplňky ve výplních dveří. Ozdobné obložení je vyrobeno z žilnatého dřeva jasanu. Díky ušlechtilému zpracování vystupuje do popředí elegantní žilkování dýhy s otevřenými póry. Ve výplních dveří a na prahových lištách jsou umístěna loga “Audi exclusive”.

Cena modelu SQ5 TDI exclusive concept, který bude vyroben v malé sérii omezené na 50 vozidel, byla v Německu stanovena na 92 000 eur. Uvedení na trh proběhne v prvním čtvrtletí 2013 společně s modelem SQ5 TDI, který stojí 58 500 eur.