Na začátku září byla v Berlíně slavnostně představena již sedmá generace Volkswagenu Golf. Do prodeje se u nás novinka dostane na přelomu října a listopadu, přičemž cena by měla startovat těsně pod 350 000 Kč. Sháníte-li malý, praktický a spolehlivý vůz,

Proč si vybrat nový Golf

Volkswagen Golf je nejprodávanějším autem v Evropě. Na trhu se pohybuje už více než třicet let a pořád si zachovává pověst jednoho z nejlepších vozů své třídy. Vděčí za to především kombinaci praktičnosti, nadčasového designu, prvotřídních materiálů a technologií.

Nový model zůstává na první pohled věrný tradici, ale přináší i řadu zejména technických vylepšení, která obzvlášť potěší ekologicky smýšlející motoristy. Díky v průměru o 14, ale u některých provedení až o 24 procent nižší spotřebě paliva se totiž zařadí mezi nejúspornější auta ve své kategorii. V nabídce budou navíc také verze s alternativním pohonem.

Jak už jsme zmínili na začátku, základní provedení Golfu by nemělo stát víc než 350 000 Kč. Ještě sice není přesně známa výbava, která bude v ceně zahrnuta, ale mluví se například o sedmi airbagách, dotykovém displeji infotainmentového systému a systémech předcházení následné kolizi a tzv. City Safety, který zabraňuje nehodám v kolonách.

Kde na něj vzít

To všechno vypadá velmi lákavě, ale co když potřebnou částku prostě nemáte? V dnešní době naštěstí není problém pořídit si auto na splátky. Na výběr přitom máte buď klasický leasing, nebo úvěr. V případě jako je tento, kdy cena vozu není nijak vysoká, se ale leasing téměř nikdy nevyplatí. Jedině snad, že byste měli opravdu štěstí a zrovna probíhala nějaká obzvlášť výhodná akce, například na splátky s nulovým navýšením.

Spíše tedy doporučujeme využít spotřebitelskou půjčku, která má navíc oproti leasingu několik výhod. Předně se hned od začátku stanete vlastníkem vozidla, což bude zapsané i v technickém průkazu. Někdo možná ocení i to, že si nebude muset zřizovat havarijní pojištění, i když zrovna tohle se může nepříjemně vymstít. V neposlední řadě úvěry mívají také o něco menší úroky a nebývá problém, rozhodnete-li se po nějaké době pro předčasné splacení zbývající sumy.

Sjednat si úvěr přitom není nic těžkého. Poskytnou vám ho jak banky, tak nebankovní instituce jako například Home Credit. Pouze je třeba se připravit na to, že si budou chtít ověřit vaši solventnost. Kromě dvou dokladů totožnosti tak k uzavření půjčky budete muset doložit výpisy z bankovního účtu a případně potvrzení zaměstnavatele o vašem měsíčním příjmu. Pak už vám ale v cestě k novému Golfu nebude nic stát.