Volkswagen připravil na přelom léta a podzimu nabídku atraktivních akčních modelů Comfort Edition. Patří mezi ně Polo, Golf, Golf Plus, Jetta a Tiguan, které poskytují nadstandardní komfort v porovnání s již bohatě vybavenými běžnými modely. Časově omezen

Volkswagen zaměřil svou akční nabídku Comfort Edition na pět stěžejních modelů: praktické Polo, legendární Golf, rodinný Golf Plus, stylovou Jettu a robustní Tiguan. Zákazníci, kteří si zvolí kterýkoli model Comfort Edition, získají komfortní výbavu za zvýhodněnou cenu. Více pohodlí pro každodenní život na cestách je tak ještě dostupnější, na čemž se podílí i financování Volkswagen Finance s atraktivními podmínkami od společnosti ŠkoFIN.

Paleta modelů Polo Comfort Edition zahrnuje sedm kombinací motorů a převodovek za ceny od 279 900 Kč (motor 1.4 63 kW/85 k). Cena odpovídá modelu Comfortline, výbava však zahrnuje navíc 5 dveří, klimatizaci, audiosystém RCD 210, 15″ kola Riverside, loketní opěrku, mlhové světlomety, kožený volant, sportovní sedačky, koberečky a odkládací přihrádky. Za zvýhodněnou cenu lze přidat pakety Technik (Parkpilot, tempomat, multifunkční volant) a Style (bi-xenonové světlomety, paket Světla a výhled, 16″ kola Mistral, vyhřívaná sedadla). V celkovém součtu pak může cenové zvýhodnění dosáhnout částky až 82 400 Kč.

Nadmíru komfortní Golf Comfort Edition lze pořídit již za 329 900 Kč s motorem 1.2 TSI 63 kW/85 k. K dispozici jsou rovněž motory 1.2 TSI 77 kW/105 k a 1.6 TDI DPF 77 kW/105 k. Zákazník ušetří až 93 800 Kč, ale přitom získá vůz s pěti dveřmi, koženým volantem, lakovanými zrcátky, automatickou klimatizací Climatronic, 15″ koly Wellington, loketní opěrkou, tempomatem, výškově nastavitelnými sedadly, bederní opěrkou a otvorem pro přepravu dlouhých předmětů. K tomu si může zvolit rovněž zvýhodněný paket Xenon s bi-xenonovými světlomety a zadními světly LED.

Stejná paleta motorů jako u modelů Golf Comfort Edition je k dispozici i pro rodinné vozy Golf Plus Comfort Edition. Kromě převodovek s manuálním řazením si však mohou zákazníci zvolit u všech tří jednotek také mimořádně komfortní sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku DSG. Ceny modelů Golf Plus Comfort Edition začínají od 359 900 Kč, přičemž jejich výbava zahrnuje například automatickou klimatizaci Climatronic, audiosystém RCD 210, komfortní sedadla, kožený volant, 15″ kola Wellington, loketní opěrku, tempomat a mlhové světlomety. Finanční zvýhodnění činí až 50 500 Kč.

Pohodlí elegantního sedanu Jetta Comfort Edition si lze užívat již od 411 900 Kč v kombinaci s motorem 1.4 TSI 90 kW/122 k, jehož alternativou je ještě hospodárnější turbodiesel 1.6 TDI DPF 77 kW/105 k. Dobrý pocit za volantem umocní nejen rozsáhlá výbava, v níž nechybí paket Světla a výhled, 16″ kola Navarra, kožený volant, audiosystém RCD 310, palubní počítač Plus, mlhové světlomety, multifunkční volant, koberečky, ale i cenové zvýhodnění až 108 000 Kč, pokud si zákazník zvolí rovněž zvýhodněné pakety Technik (audiosystém RCD 510, Bluetooth, paket Zrcátka, Light Assist, automatická klimatizace Climatronic) a Comfort (Park Pilot, zimní paket, alarm, Keyless Access).

Jedinečný komfort a bezpečí poskytne své posádce prostorný Tiguan Comfort Edition dodávaný s motorem 1.4 TSI 90 kW/122 k za ceny od 489 900 Kč, resp. s turbodieselem 2.0 TDI 81 kW/110 k od 529 900 Kč. Oba modely Tiguan jsou vybaveny šestistupňovou mechanickou převodovkou, která přenáší hnací sílu na přední kola. Cenové zvýhodnění činí až 104 600 Kč. Součástí výbavy jsou mimo jiné 16″ kola z lehké slitiny, kožený multifunkční tříramenný volant, kůží obšitá řadicí páka, automatický parkovací asistent Park Assist, parkovací senzory Parkpilot, 2zónová automatická klimatizace Climatronic, audiosystém RCD 510 s barevným dotykovým displejem, zadní parkovací kamerou a možností připojení mobilního telefonu prostřednictvím bluetooth pro bezpečné telefonování během jízdy.