Na ženevském autosalonu se představilo hned několik verzí Volkswagenu up!. Nově si zákazníci mohou vybírat z verzí swiss up!, x up!, winter up!, cargo up! a four-door up!.

Nový swiss up!

Vzdává hold hostitelskému státu, který ženevský autosalon pořádá již desítky let. Exteriér je navržen a malován v barvách švýcarské vlajky, v interiéru se objevuje kůže a velmi luxusně vypadající alcantara. Nechybějí kapsy na nože Victorinox, které jsou pro Švýcarsko velmi charakteristické. Volkswagen Up! je více než jen auto, je to styl a každý se může stát součástí rodiny up! s jakýmkoliv modelem. Jednou z potenciálních možností budoucí výroby může být i švýcarský up!. Švýcarský up! prezentuje barvy švýcarské vlajky a to jak uvnitř vozu tak i zvenčí. Červená a bílá, jasná a dominantní barevná kombinace, jednoduchá a čistá jako švýcarské Alpy. Lak čtyřdveřového švýcarského upu! je v základní červené barvě švýcarské vlajky. Bílá barva je použita na krytech vnějších zpětných zrcátek a litých kolech. Kvalitní a výborně navržené čalounění “CERAMIQUE” vytváří v interiéru skvělou a přátelskou atmosféru. Oblast sedadel, zadní hlavové opěrky a střed zadní lavice jsou čalouněné klasickou hnědou Alcantarou. Bílá porcelánová barva zdobí také palubní desku, zatímco ozdobné rámečky kulatých větracích otvorů zůstávají v červené barvě.

Nový winter up!

Má v budoucích zákaznících evokovat chuť vyrazit vzhůru do svahu. Čtyřdveřový up! se snowboardy na střeše zdůrazňuje pohodový styl snowboardistů. Držák pojme až čtyři desky. Winter up! vychází z téměř produkčního automobilu, který byl představen na IAA pod názvem cross up!. Up! se speciálními funkcemi pro zimní sporty a podélným střešním nosičem je vybaven kompaktním pohonem předních kol a systémem ESP. Winter up! by se mohl reálně v dohledné budoucnosti objevit ve výrobním programu automobilky Volkswagen. Volkswagen up! do zimy je malován ve dvou barvách čisté bílé a malibu modré. Velké plochy karoserie jsou lakovány v čisté bílé barvě, zatímco malibu modrá se používá jako kontrastní barva pro plochy nárazníků, kryty vnějších zpětných zrcátek a pro drážku, která běží paralelně s bočními okny. Typický model založený na cross upu! vypadá na první pohled velmi robustně a působí dostatkem prostoru na převoz zimního vybavení do hor. Celkový příjemný a mladistvý vzhled podtrhují vnější akcenty v antracitové barvě. Držák snowboardů je jednoduše ovladatelný a naložení či vyložení lyží nebo snowboardů může proběhnout během několika minut. Sedadla v interiéru jsou čalouněná v bílé barvě špiček ledovce a modré barvě včetně loga zimního Volkswagenu up!.

Nový x up!

Zaujme hned na první pohled. Je to takový světoběžník mezi upy!. X up! má střešní okno s integrovanými světlomety, nový střešní box, který je připevněn přes standardní střešní nosič a robustní boční prahové nástavce, které auto chrání do terénu. I malé auto může dobývat svět, stejně jako winter up! horské vrcholy. X up! je velmi speciální. Speciální střešní box s přídavnými světlomety je vhodný pro nejrůznější expedice. Má čtyři dveře, robustní akcenty na karoserii v podobě podběhů kol a bočních prahů a pevný stabilní podvozek. X up! je lakován do tzv. spálené oranžové kovové barvy, jednotlivé akcenty, plochy v náraznících a na střešním boxu jsou navrženy v antracitové s hedvábným leskem. Okolí mlhovek je v chromovém provedení. Ve stejném barevném provedení jako karoserie je navržen také interiér. Ve voze se objevují individuálně ručně šitá loga up!, dvoubarevné dveřní vložky, velmi příjemně vypadající prošívaná sedadla, vstupní prahy s logem a speciální rukojeť řadicí páky.

Nový cargo up!

Je navržený pro městský provoz. Malá městská dodávka Cargo up! nabízí 1400 litrů kapacity pro  převoz jakéhokoliv nákladu. Cargo up! byl systematicky navržen pro vysokou přepravní kapacitu a ukazuje, jak koncepce malého vozítka může vypadat jako ostrá praktická dodávka. Nabízí se otázka: Jak velká by měla být dodávka určená pro město? Často, odpověď zní, že nijak extrémně velká a to z důvodu parkování v městském provozu. Právě cargo up! tyto požadavky splňuje. Expresní doručování pizzy, dodávka z lékáren, návštěvy sociálních služeb, poslíčkové doručovacích firem a další využijí malou, univerzální a levnou dodávku, která postačí pro všechny tyto účely. Vzhledem k tomu, že malá dodávka je prozatím v nabídce automobilek velmi neobvyklá, stává se vizitkou společnosti Volkswagen a má přilákat pozornost k městským vozítkům up!. Vozy up! byly vyznamenány prestižní cenou za design  To iF product design award 2012. Sympatický, levný a užitečný s místem pro řidiče a spoustou prostoru uvnitř, to je cargo up!. Vnitřní rozměry jsou 3,54 x 1.64 m. Zadní okna jsou tmavě zabarvená a jsou lakována v barvě vozu, který je v základním provedení v červené. Cargo up! je vybaven ochranou podvozku a také střešním nosičem. Uvnitř vozu je interiér jednoduchý a účelný. Zůstala pouze přední sedadla. To vytvořilo rovnou podlahu nákladového prostoru po celé šířce vozu. Oddělení nákladového prostoru je řešeno dělící stěnou. Pro náklad jsou v podlaze také připraveny upevňovací body v podlaze a bočních stěnách pro lana či popruhy jako u běžných dodávek. K dispozici je také upevňovací systém pro nářadí v přepravních bednách. V kabině jsou další úložné prostory například pro dokumenty, faktury nebo objednávky. Karoserie v červené barvě dodává kontrast k tmavému interiéru, který je v černé metalíze a v černé umělé kůži. Cargo up! dosahuje rychlosti až 160 km/h.  Je poháněn motorem o výkonu 44 kW a jezdí za kombinovanou spotřebu 4,5 l/100 km. Užitné zatížení nákladového prostoru je 426 kg. To by mělo být dostatečné pro městký převoz pizzy nebo balíčků a malý cargo up! by se tak mohl stát velmi oblíbenou variantou dodávek do města.

Všechny představené verze Volkswagenu up!, které se na ženevském autosalonu objevily, byly velmi zajímavé a určitě by si našly uplatnění jak v každodenním provozu, tak při horských výpravách. VW up! je příjemným a pohodlným malým automobilem, který má ale velké ambice.