Společnost SKN z Dolního Saska Salzhemmendorfu představila v Essenu naladěný Golf GTI v dravé červené barvě.

SKN z Dolního Saska

Tuningová společnost SKN z Dolního Saska Salzhemmendorfu  se pustila do úpravy vozu VW  Golf GTI 2.0 TFSI. Dalšími účastníky projektu jsou firmy Avia, BBS, Bilstein, Clarion, Marangoni, Milltek Sport, MOV’IT, Rieger Tuning, WRAP  nebo obchod s čalouněním JK .

VW  Golf GTI 2.0 TFSI

Za základ pro projekt byl použit sériový VW  Golf GTI 2.0 TFSI, který má pod kapotou 200 koní. Z nuly na 100km/h to zvládne za 7,2 sekundy a ručička rychloměru se zastaví na 235 km/h. A právě pro ty, kterým tyto hodnoty nestačí  je zde firma SKN. Úpravou softwaru, hardware úpravy a použitím závodního výfukového systému docílí navýšení výkonu na 300 koní při 425 Nm točivého momentu. Tento nárůst výkonu je s požehnáním TÜV. A právě za bezztrátový a hladký běh pístů a ojnic se stará firma AVIA. O správné parametry a zvuk výfuku se stará firma Milltek Sport. Naopak firma HJS dodala závodní katalyzátory.

Devatenáctky od BBS

Jak se říká, boty dělají člověka a kola dělají auto. Pro tento Golf byla vybrána devatenácti palcová kola BBS obutá do pneumatik Marangoni ve velikosti 225/35ZR19. O správné jízdní vlastnosti se pak stará nastavitelný (-30mm – -50mm) podvozek od firmy BILSTEIN B14 PSS-threaded se sportovním zavěšením.

Rieger Tuning

Různé aerodynamické komponenty z uhlíku pochází z pera nenapodobitelného Toni Riegera. Úpravy doznal i brzdící systém od firmy MOV’IT.  Jejich výkonné brzdy dokáží Golfa bez problémů zastavit z více jak 250km/h na nulu. O zajímavý interiér se postaral obchod s čalouněním JK, který použil kvalitní barevné kůže. O multimediální prožitek se ve voze stará Hifi aparatura od Clarionu.

Více o tomto super-Golf přímo na adrese:
E-mail info@skn-tuning.de / Internet www.skn-tuning.de