Někteří úpravci automobilů mají neustále potřebu překonávat nemožné a tak se například pustí do úpravy dodávky VW Transporter. Je tedy možné, aby dodávka měla vyšší maximální rychlost než většina sportovních vozů? V tomto případě ano.

V sériovém provedení je VW Transporter spíše dodávkou na převoz lidí či materiálu, ale od německého tunera MTM se stává dostatečně rychlým a dalo by se říct, že sportovním vozem. Na Ženevském autosalonu 2012 vedle upravené Audi Q3 MTM se objevil také silněji laděný Volkswagen T5. Sériový 2,5 litrový řadový čtyřválec po úpravách nabízí impozantní výkon 470 koní při 6 900 otáčkách za minutu a 635 Nm točivého momentu při 4 100 otáčkách za minutu. Díky této úpravě pohonné jednotky VW T5 dosahuje maximální rychlosti okolo 280 kilometrů za hodinu. To je na dodávku určitě úctyhodná hodnota.

Kromě úprav výkonu dostal VW T5 závodní brzdy, nová litá kola Bimoto o rozměru 20-ti palců spolu s pneumatikami Michelin Supersport a polepení karoserie pomocí vinylové fólie v barvách německé národní vlajky. Firma zaměřující se především na koncern VW nabízí takto upravený Volkswagen za 160 000 euro, tedy v přepočtu čtyři miliony korun! Tato cenovka je, jak to říci slušně, šílená, ale nepochybuji o tom, že se najde člověk, který bude ochoten tuto šílenou sumu za takto upravený Volkswagen utratit.