Tradiční automobilová akce v Goodwoodu, které se také přezdívá festival rychlosti, se nám kvapem blíží a letos je se opravdu na co těšit. Volkswagen se zde totiž blýskne duem s největší pravděpodobností v budoucnu produkčních modelů Golfu R 400 a kupé XL Sport.

Festival v Goodwoodu je tradiční událostí, která se letos bude konat koncem toho měsíce, tedy 26.-28. Pravidelně se zde představují ty nejtradičnější legendy motorsportu a velmi často tuto událost využívají i automobilky, k prezentaci svých nadupaných konceptů, popřípadě plánovaných vozů pro nadcházející autosalóny. Jediným kritériem je, aby se nejednalo o líná vozidla, ale pořádně nadupané plnokrevníky.

vwgo20_53530fdc236dd

Tuto událost plánuje využít také Volkswagen, který do Anglie přiveze dvě novinky. Jedná se o dva dlouho očekávané sportovní modely Golf R 400 a sportovní kupé XL sport. Golf R 400 je dlouho diskutovanou záležitostí, u které nebylo dlouho jasné, zda se její realizace dočkáme či nikoliv. Nakonec však zvítězila lepší varianta a Volkswagen stvořil vůbec nejvýkonnější sériový hatchback na trhu. Překoná totiž Mercedes-AMG A45, ale také Audi RS3.

vwgo21_53530fdc4f600

Druhým bonbónkem bude model Volkswagen XL Sport, který bude zabalený do pozlátka, tedy karoserie, extrémně úsporného modelu XL1. Tato karoserie však byla upravena tak, aby do mohl být vložen dvouválec Ducati s výkonem 200 koní a vůz mohl být využíván nejen na závodních tratích.

100114-ducati-powered-Volkswagen-XL-Sport-f

Pro milovníky rallye sportu si Volkswagen připravil také závodní verzi Polo R WRC. Které se předvede i přímo v akci. Sparing partnera mu bude navíc dělat velice zajímavý koncept Sport Coupe GTE s šestiválcem VR6 TSI a elektromotory.

17909534_vw-xl-sport-02-1

Pokud tedy nemáte na víkend 26.-28. žádný plán, možná jsme vám tímto tipem pomohli vyplnit prázdné kolonky v diáři. A pokud, ne tak nezoufejte, reportáže o této události se zde u nás určitě dočkáte.