Volkswagen finišuje vývoj svého sedanu CC. Již nyní se po silnicích prohánějí kamuflované prototypy, které na první pohled působí velmi drsně. Bude však drsná i sériová verze?

Ani současná generace Passatu nepříjde o čtyřdveřové kupé s označením CC, jehož čas se začíná pomalu blížit. Prozatím není zcela jasné, kdy přesně se novinka představí, ovšem dočkat bychom se měli určitě v následujícím půlroce. Prototypy vozu se prozatím pilně testují a společnost mu u toho dělá i GT čtyřkové řady od BMW, což je důkazem toho, že se CC nebude s ničím příliš mazlit.vwpa20_57e127a34c3d5

Dík práci grafika RemcoM si nyní můžeme prohlédnout automobil, který by měl mít vzhledově k novince velmi blízko. Kamuflážní snímky nám zatím ukazují, že Volkswagen nechce příliš prozrazovat, a tak se některé prvky inspirovali jinými modely z rodiny VW. Naopak boční profil vozu působí velmi reálně, stejně jako příď i záď.

S jistotou víme, že se nové CC určitě odchýlí od profilu ve tvaru banánu, se kterým se silně inspiroval u minulé generace Mercedesu CLS. Automobil by měl jít mnohem méně do kupé, a bude více dynamický a dravý. Dalším zajímavou novinkou je i změna na liftback, kdy páté dveře budou tvořit jeden celek i se zadním oknem a společně by se měly i vyklápět.vwpa40_57e127a3ad2c7

Co se technické stránky vozu týče, tak ten by měl být identický s Passatem B8 a to včetně platformy MQB. Ovšem již v základu vůz dostane tužší naladění podvozku.