•    Leskle černá střecha a leštěná kola pro sportovní verzi rodinného MPV a skříňového vozu
•    Speciální edice má sériově 17“ kola, paket Connectivity, volant obšitý kůží a široký výběr motorů a převodovek
•    Sportovní design pro náročné rodiny a řemeslníky
•    V expozici nechybí ani Caddy TGI – jediné vozidlo na CNG s šestistupňovou převodovkou DSG ve svém segmentu

VW Caddy Edition 35

Nový Caddy Edition 35 oslaví světovou premiéru na výstavě IAA Hannover jako skříňový vůz a rodinné MPV. Speciální edice u příležitosti 35. výročí modelové řady Caddy osloví podnikatele a mladé rodiny, oceňující nejen funkční přednosti modelu Caddy, ale také design s jistou mírou sportovního charakteru. Kromě mnoha dalších inovací bude v expozici značky Volkswagen Užitkové vozy v hale 12 ve dnech 22. až 29. září 2016 k vidění také jedinečný model Caddy TGI s pohonem na zemní plyn a s DSG.caddy-edition-35-02

Mezi výjimečné prvky nového modelu Caddy Edition 35 patří kromě bohaté sériové výbavy různé specifické stylové detaily, mezi něž patří kompletně lakované vnější díly karoserie a nápisy na prahových lištách, dveřích a zádi. Nejnápadnější je bezesporu barevně odlišená střecha v leskle černém odstínu, která kontrastuje s lakem karoserie, nabízeným v pěti odstínech bílá Candy, červená Cherry, šedá Indium, stříbrná Reflex a modrá Acapulco. Nové čalounění sedadel, kombinující tkaninu se vzhledem uhlíkového kompozitu a kůži s barevně odlišeným prošíváním, vytváří v interiéru modelu Caddy Edition 35 sportovní atmosféru. Zákazníci mají na výběr 13 různých kombinací motoru a převodovky, od malého zážehového motoru 1.0 TSI přes 1.4 TGI až po různě výkonné turbodiesely 2.0 TDI, alternativně s mechanickou převodovkou nebo s dvouspojkovou převodovkou DSG. K dispozici jsou rovněž dvě verze s pohonem všech kol: 2.0 TDI s výkonem 90 kW/122 k a šestistupňovou mechanickou převodovkou nebo s výkonem 110 kW/150 k a šestistupňovou převodovkou DSG.

Nový Caddy Edition 35 vychází jako rodinné MPV z výbavové linie Comfortline a jako městské rozvážkové vozidlo nebo vozidlo pro řemeslníky ze skříňové verze modelu Caddy. Jeho výbava zahrnuje multifunkční volant obšitý kůží, ve verzích s převodovkou DSG včetně pádel pro manuální řazení, tmavě tónované zadní světlomety, černá leštěná 17“ kola „Madrid“ z lehké slitiny a leskle černé podélné střešní nosníky. Elegantní speciální edice má ve své sériové výbavě rovněž elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka, osvětlení LED v interiéru, paket Connectivity s rozhraním pro telefon v kombinaci s audiosystémem Composition Colour (v rodinném MPV/osobní verzi), resp. Composition Audio (ve skříňové/užitkové verzi) a dekorační lišty komfortní přístrojové desky v provedení „Dark Silver Brushed“.caddy-edition-35-04

Na IAA v Hannoveru bude vystavena také nová verze Caddy EditionTGI s alternativním pohonem na CNG1. Caddy Edition TGI nabízí ve své třídě jedinečnou kombinaci pohonu na zemní plyn s komfortní šestistupňovou převodovkou DSG. Díky tomu si může řidič vozu s nízkými emisemi užívat potěšení z jízdy a komfort bez kompromisů. Kromě trvalé udržitelnosti je tento model jedinečný také svým atraktivním interiérem a informačním a zábavním systémem. Caddy Edition TGI se dodává ve verzi s krátkým rozvorem a jako Maxi.

Mezi mimořádné přednosti modelu Caddy Edition TGI patří dojezd 630 kilometrů na zemní plyn. U verze Maxi to je dokonce 860 km. Caddy Edition TGI s šestistupňovou mechanickou převodovkou se tak může pochlubit nejlepší hodnotou ve své třídě. Velmi dlouhého dojezdu dosahuje díky kombinované spotřebě 4,1 kg CNG na 100 km, resp. 4,3 kg/100 km u verze Maxi. Nádrže na zemní plyn jsou uloženy pod podlahou, takže nákladový prostor o objemu 3200 litrů, resp. 4130 litrů u verze Caddy Maxi, je využitelný bez jakýchkoli omezení.

Caddy Edition 35 bude možné objednávat v prvním čtvrtletí 2017. Na českém trhu se bude nabízet pouze ve variantě MPV . Ceny budou známy na začátku roku 2017.