Volkswagen Beetle byl od svého představení uveden v několika úpravách a stále je námětem pro další designérské návrhy, které se mohou dostat také do sériové výroby.

V loňském roce na podzimním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem automobilka VW představila koncept s názvem Volkwagen Beetle Fender Editon. Ohlasy veřejnosti po uvedení konceptu byly velmi pozitivní a tak se německá automobilka na jejich základě rozhodla tento model uvést do sériové výroby. Přípravy probíhaly do dnešního jara a na letošním autosalonu v Lipsku se nejen fanouškům VW Beetle ukázala verze Volkswagen Beetle Fender Edition v produkčním provedení. Stejně jako koncept, tak i sériový model vznikl ve spolupráci se světoznámým výrobcem elektrických kytar. Všechny vyrobené vozy z této edice budou mít černý metalický lak karoserie, chromované kryty vnějších zpětných zrcátek a středy 18ti-palcových litých kol. Standardem zůstávají bi-xenonové světlomety.

Verze VW Beetle Fender se nejvíce odlišuje obložením palubní desky dřevem v barevné kombinaci připomínající slavné elektrické kytary Fender Stratocaster a čalounění sedadel prošívané nití v kontrastní barvě oproti čalounění. V interiéru a na předním blatníku nechybí loga Fender. Samozřejmostí je v této speciální kytarové edici sound systém od výrobce elektrických kytar Fender, který je na českém trhu za příplatek 18.100,- Kč. Tento hudební systém vznikl ve spolupráci společnosti Fender se značkou Panasonic. Audio systém s 10kanálovým digitálním zesilovačem a subwooferem má výkon 400 Wattů.

K pohonu modelu Beetl Fender Edition bude sloužit přeplňovaný zážehový čtyřválec 2,0 TSI s výkonem 147 kW (200 k). Sériový Beetle je s tímto motorem standardně vybaven elektronickou náhradou samosvorného diferenciálu XDS a šestistupňovou převodovkou DSG. Volkswagen Beetle Fender Edition má být v prodeji na podzim letošního roku 2012.