U pneumatik vždy platí, že si jejich stavem nemůžete být jistí, pokud o vozidle nic nevíte. Proto se rozumní kupci vždy přesvědčí, jestli mohou namontovaným pneumatikám důvěřovat.

Jsou ojeté a potenciálně nebezpečné?

Nikdy nezapomeňte, že tyto 4 body představují jedinou kontaktní plochu mezi vámi a silnicí, a jsou proto klíčové pro vaši bezpečnost. Musí být vyměněny okamžitě, nebo v následujícím roce? Je jejich typ a rozměr vhodný pro tento model vozidla? S několika základními znalostmi můžete obrátit situaci ve svůj prospěch a při takovém nákupu ušetřit své peníze.

Buďte chytří a vyjednejte si díky pneumatikám lepší podmínky

Zjištění, že budete brzy potřebovat nové pneumatiky, se při nákupu ojetého vozu může stát užitečným argumentem, díky němuž si nakonec můžete vyjednat lepší cenu. Pomoct může i základní povědomí o značkách pneumatik. V daném okamžiku mohou pneumatiky vypadat jako nové a mírně opotřebené, ale je značka pneumatik spolehlivá z hlediska bezpečnosti tak, jak byste si představovali? Nabízí tato značka dlouhotrvající výkony, nebo ji budete muset vyměnit dříve, než je průměrně běžné? Buďte chytří a ušetřete díky pneumatikám své peníze.

Jak bezpečné jsou použité pneumatiky?

Všechny pneumatiky, které již byly používány, musí být před montáží na vozidlo důkladně zkontrolovány odborníkem. Důvod je zřejmý: vy si chcete být jistí, že je pneumatika bezpečná, a odborník vám potvrdí, zda odpovídá zákonným normám. Samozřejmě, pokud si chcete být bezpečností pro vás i vaši rodinu jistí na 200 %, největší záruku vám nabídne nová pneumatika značky, které je možné důvěřovat. Pneumatiky mají z hlediska bezpečnosti skutečně zásadní význam.
Jak číst značení na pneumatice

Zaměřte se na obecné problémy pneumatik

Není třeba být odborníkem, stačí znát několik základních údajů. Pneumatika je opotřebená a „nezákonná“, pokud hloubka dezénových drážek není dostatečná, aby mohla odvádět vodu pryč z kontaktní plochy. To je velice nebezpečné, pak je čas na novou pneumatiku! Je dobré vědět, že přesný zákonný limit pro minimální hloubku drážek je 1,6 mm. Ten ale platí jen pro letní podmínky nebo obecné užití. Při sněhu a náledí je v některých evropských zemích stanovena minimální hloubka běhounu na zimních pneumatikách 3 nebo 4 mm.

Postupné opotřebování pneumatik je přirozené. Pokud jsou dvě pneumatiky srovnatelně opotřebené, doporučuje se je montovat na stejnou nápravu. Stejně tak se důrazně doporučuje montovat na shodnou nápravu pneumatiky se stejným dezénem. V mnoha zemích je toto pravidlo stanoveno zákonem. Na jeden detail ovšem často zapomínáme – na rezervní kolo. Ověřte si, zda je rezervní kolo na svém místě a jaký je jeho stav. Získejte všechny potřebné rady během 2 minut kliknutím zde …
Jak kontrolovat míru opotřebení pneumatiky

Namontujte si pneumatiky, které chcete, na vůz, který chcete

 

Nemusíte být rukojmím pneumatik, kterým nedůvěřujete. Pokud si nejste jistí značkou či stavem pneumatik, které jsou na vozidle namontované, měli byste vážně přemýšlet o jejich výměně! A když už tak učiníte, proč si nevybrat nové pneumatiky, které vám nabídnou všechny 3 klíčové vlastnosti, na nichž skutečně záleží: optimální bezpečnost, dlouhou životnost a finanční úsporu na palivu.

Tak teď můžete vyrazit a vyjednat si výhodný nákup. Jste připraveni na všechno podstatné!

Copyright © 2011 – MICHELIN Všechna práva vyhrazena