Nový Seat Toledo byl částečně představen již v Ženevě, ale až nyní byly předtaveny fotografie sériového vozu.

Seat z Mladé Boleslavi

Jak je všeobecně známo, Seat Toledo je dvojčetem vozu Škoda Rapid a oba modely se budou vyrábět na jedné lince v Mladé Boleslavi. Výroba auta se má naplno rozeběhnout v druhé polovině roku a na podzim po výstavní premiéře obou modelů (Toledo, Rapid) budou již modely připraveny k prodeji zákazníkům.

Motory pro Toledo

Jedná se hlavně o benzínové motory 1,2TSI (63kW, 77kW), 1,4 TSI (90 kW) a pro nejlevnější verzi se počítá s tříválcem 1,2 HTP (55 kW). Tyto motory ještě doplní turbodiesel 1,6 TDI (66 kW a 77kW). Z výčtu je patrné, že motorizace vozů Seat Toledo bude totožná s motory, které budou pohánět i vůz Škoda Rapid.

Interiér Seatu Toledo

Zde opět vidíme příbuznost se svým dvojčetem, zvláště rozvržení a základní ovládací prvky. Podle dostupných iformací se Toledo objeví ve dvou základních stupních výbavy. Ale již levnější Reference bude mít šest airbagů, centrální zamikání a řadu dalších příprav (radio …). Dražší výbava Style, již bude obsahovat elektrická zrcátka, radio s CD, palubní počítač, šestnáctipalcová kola z lehkých slitin a  řadu dalších vybavení.