Tento víkend měla premiéru nová automobilová show tří, nám již velmi známým moderátorů Hammonda, Maye a Clarksona. Nese název The Grand Tour a prozatímní ohlasy jsou velmi pozitivní a co vlastně nový díl přinesl?

Tím největším lákadlem prvního dílu byl test tří automobilů, ovšem ne jen tak ledajakých vozů. Jednalo se o test Ferrari LaFerrari, MacLarenu P1 a Porsche 918 Spyder. Testovat a poměřovat tyto tři vozy je pro vstupní díl naprosto ideální, protože je to šílené, zábavné a hlavně dynamické a přesně taková by nová automobilová show měla být.

 

620_582ebd7a37464

Díl však nabídl mnohem více. Clarkson otestoval MBW M2, který si dle své tradice dovolil velmi skromně označit za nejlepší emkový bavorák všech dob. A přestavit nám také novou testovací trať, která se nachází na bývalém vojenském letišti RAF Wroughton. Tento okruh Clarkson nazval Eboladrome, protože svým tvarem připomíná strukturu viru ebola.

 

11_582ebd657e032

První díl si pak u diváků stál velmi obstojně. 574 hodnotitelů tento pořad hodnotilo, a z nich 548 hodnotitelů dalo pořadu na Amazonu hned plný počet bodů. Lidé si pochvalovali především přítomnost humoru, skvělé hudby, dokonalých vozů a samozřejmě také staré dobré moderátory. A všichni se společně shodují na tom, že milovníci Top Gearu v předešlém formátu mohou jásat, protože The Grand Tour jde přesně v jeho stylu.

09_582ebd6546579

Jenže to je věc, která některým i vadí. Stěžují si na stále ten samý styl dokola, který podle některých dokáže dnes dělat každý. Jiní si zase stěžovali na samotný Amazon Prime, který se i s rychlým internetovým připojením sekal.

05_582ebd64b9d2c

Váš názor necháme zcela na vás. Připomínáme, že další epizody budou přicházet s týdenním rozestupem. Oficiálně pak bude služby Amazon Prime k dostání až v prosinci.