Výstava Designblok 2015 si žádá opravdu unikátní exponáty na výstavu. A protože se této akce účastní i automobilka Škoda, je jasné že se zde nepředstaví jen tak obyčejný sériově vyráběný vůz, ale něco opravdu unikátního.

Designblok je výstavou pořádanou každý rok, na které se předvádí vrcholné designové produkty české výroby. Najdeme zde tedy velké množství designového nábytku, věcí pro denní užívání a dokonce i automobily. Do tohoto ročníku se totiž zapojila i společnost Škoda, která si pro něj přichystala něco opravdu speciálního.

O tom, že při stavbě Superbu využívá Škoda v jeho světlometech pravý český křišťál, jsme váš již informovali při představování tohoto vozu. Nyní se však snažila Škoda v propojení právě českého křišťálu a samotného vozu zajít ještě o kousek dál a výsledkem je Škoda Superb Black Crystal.

Jedná se o zcela unikátní vůz, který v sobě kombinuje kus poctivé továrenské výroby s naprosto jemnou, ruční prací společnosti Preciosa, která se již dlouhé roky pohybuje v oblasti výroby skleněných osvětlení a dalších výrobků ze skla. Právě díky této zkušenosti se Škoda s Preciozou pustili do společného díla, které si nyní můžeme prohlédnout na novém videu natáčeném velice šikovným mladým umělcem Igorem Zacharovem.

Na videu vidíme, jak byly jednotlivé díly postupně zpracovávány a vyráběny a jak do nich šikovné ruce sklářů navždy zapisují jedinečnost svého umění. Škoda na sobě nesel celkem osm kilogramů českého křišťálu a jen nanesení tohoto materiálu na kola technologií StarDust, neboli hvězdný prach, zabrala více 68 hodin práce.

Velice zajímavé je také zpracování a výroba hlavního loga automobilky umístěného na přídi vozu, které celé taktéž vyrobeno ze skla a také v sobě nese jednotlivé křišťálové kousky. Black Crystal je samozřejmě unikátem a jeho sériovou výrobu rozhodně čekat nemůžeme. Máme však další důkaz toho, že Škoda to s automobily opravdu umí.