Čekací lhůty na nový Superb se stále prodlužují. Zájemci o vyšší výbavu mohou čekat i půl roku. Vypadá to, že se Škoda trefila do černého.

Zákazník, který by měl zájem o nejnovější verzi modelu Superb mladoboleslavské Škodovky, musí počítat s tím, že svůj nový vůz jen tak nedostane. Zájem o nový Superb je totiž enormní a to ze strany firem i soukromých osob. Největší zájem o vozy s vyšší výbavou, u kterých se čekací lhůta může vyšplhat i na půl roku.

skdoa-superb-ac-web-1

Standardní dodací lhůta je podle vedení automobily s ohledem na náběhovou křivku vozu a zahájení prodeje vozu, až čtyři měsíce. Ovšem modely, které nabízejí vyšší výbavu, popřípadě náhon na všechny čtyři kola, je čekací lhůta ještě delší. Ovšem ještě větší zájem je očekáván po uvedení na trh karosářské verze kombi. Ta u minulých modelových generací zazářila nejvíce. Její příchod očekáváme v polovině září tohoto roku.

superb_1

Od zahájení prodeje Škoda zaznamenala již 4400 objednávek na nové vozy Škoda Superb a Škoda Superb Combi a od zahájení prodeje se prodalo již 1500 vozů s označením Superb. Druhá verze toho modelu takto raketový start nezaznamenala. I přesto se jí však prodalo úctyhodných 600 000 kusů.

z17427922Q,Skoda-Superb

Delší čekací lhůty jsou však u novinek poměrně běžnou praxí, která je způsobena omezenými výrobními kapacitami. Ovšem zájem o Superb je opravdu mimořádný. Například nová Fabia má čekací lhůtu pouze dva až tři měsíce.

New-Skoda-Superb-2015-set2-05

Samotný autosalon v Mladé Boleslavi hlásí jednoho zákazníka týdně, který se o novém vozu přijde informovat, prohlédnout si ho a otestovat. Jedná se však o poměrně malý autosalon, ale i tak, v porovnání s předchozí verzí, je zájem vyšší. Zde si zákazník počká na nový vůz tři až šest měsíců. V Brně je tato čekací lhůta zhruba pět měsíců a neustále se prodlužují.