Den otevřených dveří 16. dubna 2011 u příležitosti 20. výročí spojení s koncernem Volkswagen byl pojat ve velkém stylu. Zpřístupněné výrobní haly byly provázeny atraktivním doprovodným programem pro velké i malé.

Den otevřených dveří ve Škoda auto

Hlavní výrobní závod navštívilo více než 75.000 návštěvníků z blízkého i dalekého okolí. U příležitosti 20. výročí spojení s koncernem Volkswagen otevřel podnik poprvé po šesti letech své brány veřejnosti.

Výroba vozů Octavia a Fabia

Jménem společnosti ŠKODA hosty přivítali předseda představenstva Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, člen představenstva za oblast personalistiky Bohdan Wojnar a předseda podnikové rady odborů Jaroslav Povšík. V halách M13 a M1 byla simulována výroba vozů Octavia a Fabia. V kovárně se kovaly výkovky a na ukázkových plochách bylo názorně předvedeno, jak se postupně daný výkovek utváří. V hale V17 známé taktéž jako nářaďovna byla ukázána výroba forem. Pochlubit se přišlo i muzeum s výstavkou svých veteránů a motosport. Hasiči Škoda auto se také pochlubili tím nejlepšm, ze své techniky. Po celém areálu byly stánky s občerstvením, kde byly nabízeny za dampingové ceny řízky, klobásky a guláš a jiné dobroty.

Hosty očekával prvotřídní doprovodný program

Největším lákadlem bylo vystoupení ABBA THE SHOW ale také Chinaski, MIG 21, DJ Lucca, En. Dru, Monkey Business nebo Peneři strýčka Homeboye. Pro malé hosty rezervovala ŠKODA polovinu největší přístupné výrobní haly v závodě. V dětském tematickém parku si děti užily četných atrakcí, mezi nimiž nechybělo loutkové divadlo nebo živý maskot Škodováček, který dětem rozdával sladkosti. DOD byl pojat ve velkém stylu a Škoda auto tímto důstojně oslavila své výročí.