Jedničkové Audi si zajisté i k radosti ingolstadtského vedení vydobývá slušnou pozici mezi specializovanými tuningovými společnostmi. Senner Tuning AG z Ingelheimu je jednou z nich a šéf firmy Benno Senner je na svůj nejnovější produkt patřičně hrdý. Vždy

senner-tuning-a1S omezenou paletou nabízených motorů se Senner nemohl pouštět do žádného krev vroucícho dobrodružství, ale i tak je jeho devizou, že si vybral právě nejsilnější benzínový agregát o skromném objemu 1,4 litru, ale zato vybavený přeplňováním a v sériovém stavu nejvyšším výkonem 122 koňských sil a točivým momentem 200 Nm. Takový stav je už ale dávno minulostí, protože částečná obměna sacího traktu spolu s chipem řídící jednotky vyvrcholily v nové maximum 156 koní a krouťák 250 Nm.

 

senner-tuning-a1Aby to byl tuning se vším všudy, nezapomněl úpravce na instalaci pořádného zdvojeného tlumiče výfuku s 90mm koncovkami a když už bylo auto zvednuté, osadil jej pružinami kratšími o 35 milimetrů a osmnáctipalcovými disky v pneumatikách Hankook S1 Evo. Až do tohoto okamžiku by kompletní přestavba vyšla zákazníka na 4.590 Euro, ale dalších několik set může vyložit za úpravu exteriéru v rozsahu instalace světel z LED-diod nebo karbonových dílů zkrášlujících karosérii ze všech úhlů pohledu.