Volkswagen si do letošního roku pro zhýčkané zákazníky přichystal speciální edici STYLE určenou na modely Polo, Golf a Golf Plus. Má ji na svědomí známý návrhář, fotograf a umělec Karl Lagerfeld, přičemž s jejím exportem na jiné než domácí trhy se alespoň

 

Vymyslet speciální edici a spojit ji s velkým jménem uměleckého světa, to je z hlediska marketingu hodně odvážný tah. Uznávaný módní návrhář a příležitostný fotograf jako Karl Lagerfeld nebude z nejlevnějších a své jméno určitě nedal Volkswagenu k dispozici zadarmo. Naštěstí to ale automobilce nebo minimálně vedení VW moc nevadí a nápad dostal zelenou. Za označením STYLE budou zákazníci moci najít sadu litých kol, mlhové světlomety, zatmavená boční a zadní skla, plus nějaká ta loga a emblémy upozorňující na výjimečnost vozů.

 

Speciální edice STYLE se objeví v katalogu modelů Polo, Golf a Golf Plus, přičemž její ceny v případě nejmenšího modelu startují na 14.075 Euro. Se vší výbavou navíc by to mělo pro zákazníka znamenat úsporu 1.885 Euro. Druhým v pořadí je model Golf s cenovkou 18.825 Euro a úsporou 2.335 Euro oproti shodně vybavenému běžnému modelu. Poslední dotčený model je Golf Plus, pro který byla úspora spočítána jen na 865 Euro, ale komu by to vadilo. Slabá tisícovka je přece lepší jak drátem do oka.