Jutta Kleinschmidt (GER)/Mattias Ekstrom (SWE), ABT CUPRA XE
  • Island X Prix, čtvrtý podnik v kalendáři Extreme E a první na evropské půdě, se uskuteční na Sardinii (Itálie)
  • Mattias Ekström a Jutta Kleinschmidtová budou bojovat o své první umístění na stupních vítězů za volantem vozu e-CUPRA ABT XE1
  • Ekström bude v Extreme E závodit jen několik dnů po zisku mistrovského titulu v PURE ETCR se značkou CUPRA

SEAT e-CUPRA ABT XE1

 Po závodech v saúdskoarabské poušti Al-Ula, v okolí jezera Retba (Lac Rose) v senegalském Dakaru a v Grónsku přechází Extreme E na další kontinent a míří na Sardinii (Itálie). Cíl týmu ABT CUPRA XE pro čtvrtý podnik úvodní sezony mistrovství pro 100% elektromobily je jasný: postoupit do finále Island X Prix a získat první pohár sezony. 

Jezdci týmu Mattias Ekström a Jutta Kleinschmidtová budou s vozem e-CUPRA ABT XE1 usilovat o umístění na stupních vítězů. Již v Grónsku předvedli fantastickou rychlost. Po vedení v přípravné jízdě a druhém nejrychlejším čase v kvalifikaci se jim podařilo postoupit do semifinále.

„Zlepšujeme i ty nejmenší detaily na voze, v naší strategii a postupech po celý závodní víkend. Nyní nastal čas, aby naše úsilí přineslo ovoce,“ říká Kleinschmidtová, která se rychle adaptovala na elektricky poháněné SUV e-CUPRA ABT XE1 o výkonu 400 kW (550 k). Příští víkend bude vítězka Rallye Dakar 2001 závodit s tímto vozem potřetí. 

Její týmový kolega Ekström se před několika dny stal se značkou CUPRA mistrem PURE ETCR, prvního víceznačkového mistrovství elektricky poháněných cestovních vozů. Švédský jezdec je nyní připraven umístit se na stupních vítězů také v Extreme E. „Přestože jsou vozy odlišné, účast v různých mistrovstvích mi pomáhá v přípravě na jednotlivé závody, protože mohu nepřetržitě závodit a udržovat si vysokou hladinu adrenalinu. Jsme připraveni bojovat o krásný pohár. Náš vůz je rychlý, společné závodění nás s Juttou baví a nasazení týmu už nemůže být větší. V sázce jsou stále dvě vítězství, a my o ně budeme bojovat.“ 

Tým ABT CUPRA XE je na šestém místě celkového hodnocení Extreme E. Vzhledem k velké vyrovnanosti účastníků mistrovství jej od třetího místa dělí pouhých 22 bodů. Dobrým výsledkem na Sardinii by se tedy mohl přiblížit k umístění na stupních vítězů v celkovém hodnocení.