V současné době vyrábí automobilka Škoda celkem šest modelových řad, ke kterým se na konci tohoto roku přidá ještě sedmá v podobě velkého suv. Několik řad se v budoucnu stane elektromobily, které budou vycházet z konvenčních modelů.

Automobilka Škoda by měla ráda do roku 2025 v nabídce čtyři až pět nových elektromobil. Mělo by jít jako zcela nové vozy, tak i o modely, které budou vycházet z konvenčních modelů. Vývoj těchto modelů by měl probíhat v plánovaném centru digilab v Praze. V plánech do budoucna se také objevuje myšlenka vstoupit na severoamerický trh.

Podle odhadů samotné automobilky budou v roce 2025 tvořit asi čtvrtinu odbytu vozy s elektrickým pohonem. Proto se chce automobilka pružně přizpůsobit, a začíná již plánovat několik novinek. První z nich by měl být plug-in hybridní Superb, který později doplní čistě elektrické modely. Krom elektriky pak vidí automobilka budoucnost také v připojení vozů k internetu a autonomním řízení, kde by také chtěla udělat značné pokroky.

Aby mohla automobilka své plány realizovat, je zapotřebí stále nových investic, které budou pohánět její vývoj a výrobu kupředu. Momentálně má automobilka celozávodní dovolenou, ovšem po jejím konci jsou v plánu aktivity nového vývoje, který bude probíhat v centru Prahy. Zde se budou novinky nejen vyvíjet, ale také testovat. V současnosti se chce automobilka zaměřit i více na služby poskytované zákazníkům, které tvoří taktéž nemalé výdělky.

Konec letošního roku bude pro automobilku představovat další velkou investici ve výši 500 milionů eur, a to ve spojitosti s novým modelem Kodiaq. Tyto peníze půjdou do tuzemských závodů a přinesou více jak 2000 nových míst. Naše republika by měla pro automobilku představovat nejdůležitější místo pro výrobu i nadále, což je jen a jen dobře. I přesto však automobilka dále expanduje, naposledy například do Jižní Koreji, nebo do Singapuru.