Pokud jste fanouškem rallye, určitě víte, že se na trať krom vozů občas dostane i nějaké to zvířátko z okolních lesů a pastvin. Dnešní video přináší jedno takové, které mělo takové štěstí, že to snad ani možné není.

Internet je plný videí, na kterých jsou zachyceny nečekaná setkání pilotů rallye závodů a nejrůznějších zvířátek, které se potulují kolem trati. Své o tom ví například Sébastie Ogier, který při poslední mexické rallye omylem zavítal přímo doprostřed stáda místních mexických kravek. No omylem, je pravda že skrz ně vedla trať, po které měl Ogier jet. V tomto případě dopadlo vše dobře a pilot se stádu jen tak tak vyhnul. Ovšem takové štěstí se ne vždy opakuje a rallye zná již mnoho nehod automobilu se zvěří, a dokážete si představit, co s ním taková kráva může udělat.maxresdefault

Zvířátko s neskutečným štěstím zachycuje i dnešní video. Bylo pořízeno během závodu šampionátu Cosadur v Jižní Americe. Při tomto závodu se jeden z místních potulných psů rozhodl, že prozkoumá trať, což nebylo zrovna bezpečné. Zezadu se totiž přiřítil pilot Fernando Zuasnabar, se svým vozem Mitsubishi Lancer. Byl v takové rychlosti, že si psa téměř nevšiml, a jediné co stihl, bylo lehce polechtat brzdy, ovšem nic víc. Jak to celé dopadlo, se podívejte.

https://youtu.be/gi_RPbQggow

Stačilo opravdu jen pár centimetrů, a vše mohlo být jinak. Psa naštěstí zachránila samotná trať, která automobil vynesla do vzduchu, a automobil tak prolétl přesně nad hlavou pejska. Ten se tak může řadit mezi nejšťastnější psi na světě. Snad si nevybral zásobu svého štěstí na zbytek života.