Sci-fi představa o ovládání automobilu na dálku se pomalu ale jistě stává skutečností. Tato novinka by měla prorazit díky fenoménu chytrých hodinek, které brzy budou součástí osobního příslušenství každého z nás.

Mobilní telefon, tablet, to všechno jsou předměty, které se staly či stávají osobním majetkem snad každé osoby žijící v moderní společností. Další novinkou nesoucí se v podobném duchu jsou také chytré hodinky, které se pomalu dostávají na trh a jejich cena, která začínala na neuvěřitelných částkách, začíná klesat a z hodinek se tak pomalu stává i poměrně dostupná záležitost.

Volkswagen-Apple-Watch-Car-Net-App-001

Krom měřeni tepu a dalších funkcí začínají mít hodinky i funkce, které byste u nich ani nečekaly. Jednou z nich je nová funkce, kterou v podobě aplikace dodává Volkswagen. Tato aplikace ovládá některé z funkcí vozu a to vysláním signálu přímo z vašeho zápěstí. Tato aplikace bude funkční pouze u vozů CC, Beetle, Eos, Jetta, Passat, Tiguan, které byly vyrobeny nejpozději v loňském roce a také pro všechny verze modelu Golf, vyrobené v tomto roce.

volkswagen-apple-watch-car-net-app-003-1268x845

Aplikace vám dá do rukou nástroj, kterým můžete na dálku odemykat či zamykat dveře vozu, stahovat okénka, lokalizovat vůz na velkých a nepřehledných plochách, zatroubit či rozsvítit světla. Úsporné modely nabízejí také velmi užitečnou možnost kontroly stavu paliva v nádrži, popřípadě stav nabíjení akumulátorů. Toto prozatím nabízí pouze model e-Golf, ale nabídka se do budoucna jistě rozšíří.

watch-626x381

Aplikaci prozatím Volkswagen vyvinul pouze pro produkt značky Apple, tedy Apple Watch. Podobné funkce již v minulosti nabídlo také Porsche, či BMW, kde měly hodinky v podstatě stejné možnosti. Jednalo se však vždy o luxusní vozy. Volkswagen je prvním výrobcem, který tento zajímavý systém ovládání vozu přináší široké veřejnosti.

0