Nový Volkswagen Beetle Cabriolet přinese zanedlouho svěží vítr do segmentu kabrioletů. Novinka, která bude ve světové premiéře představena na autosalonu v Los Angeles, je pokračováním jedinečného automobilového příběhu.

Beetle Cabriolet je po modelu Brouk Cabriolet (Typ 15), který byl poprvé představen v roce 1949, a po modelu New Beetle Cabriolet z roku 2002 třetí generací otevřeného zakulaceného Volkswagenu. Vůz nabízející čtyřem osobám potěšení z jízdy s větrem ve vlasech okouzlí také svou nebývalou praktičností v každodenním provozu.

Beetle a jeho předchůdci jsou díky svým nezaměnitelným siluetám již po dlouhé generace kultovními vozy. Skutečnost, že jen Brouků Cabriolet bylo v letech 1949 až 1980 vyrobeno více než 330 000, hovoří sama za sebe. Volkswagen přináší s nejaktuálnější verzí modelu Beetle Cabriolet novou interpretaci původního nadčasového designu se sportovnější a dynamičtější siluetou. Strměji postavené čelní okno ve spojení s plošší konturou střechy napodobuje siluetu legendárního Brouka v provedení kabriolet.

Fotogalerie: VW Beetle Cabriolet 2012

Na novém modelu lze nalézt také stylistické prvky moderních vozů Volkswagen.  Rodinnou příslušnost vyjadřuje například otvor pro přívod vzduchu pod nárazníkem, plochá spodní hrana kapoty a zejména světlomety vzadu. Nový Volkswagen Beetle Cabriolet spojuje moderní techniku a nejvyšší nároky na kvalitu s emocionálním dědictvím svého “prapředka”. Stejně jako u nostalgického vzoru zůstaly světlomety klasicky kruhové.

K mimořádnému šarmu nového modelu Beetle Cabriolet přispívá také tradiční plátěná skládací střecha. V otevřeném stavu je velmi nízká a umožňuje dobrý výhled směrem dozadu. Navzdory kompaktní konstrukci sahá protažená kontura skládací střechy daleko dopředu. Střecha všech variant se otevře a zavře plně automaticky během deseti sekund, a to i za jízdy rychlostí až 50 km/h.

Fotogalerie: VW Beetle Cabriolet 2012

Beetle Cabriolet bude sériově dodáván s nepromokavou plachtou, kterou lze v případě potřeby složenou střechu elegantně zakrýt. Chromovaná lišta zdůrazňuje hranici mezi lakovanými plechovými plochami a tkaninou střechy. Kompaktní sdružené přístroje s mimořádně velkou kruhovou stupnicí vytvářejí ve spojení s několika nostalgickými prvky, jako je například přídavná odkládací schránka před sedadlem spolujezdce, i v interiéru nového modelu Beetle Cabriolet výrazně odlišný design.

Beetle Cabriolet je plnohodnotným čtyřmístným vozem s prostorným a komfortním interiérem. Zavazadlový prostor o objemu 225 litrů lze zvětšit sklopením symetricky dělených zadních sedadel pro přepravu neskladných předmětů i při zavřené střeše.

Fotogalerie: VW Beetle Cabriolet 2012

Bezpečnost v případě převrácení zajišťuje nově vyvinutý aktivní systém s ochrannými oblouky. Za opěradly zadních sedadel jsou uloženy dva výsuvné moduly. Při převrácení vozidla jsou oba bezpečnostní moduly aktivovány centrální jednotkou pro spuštění airbagů. Ochranné oblouky společně se stabilními střešními sloupky A poskytují tímto způsobem během několika milisekund účinnou ochranu všem čtyřem cestujícím. Bezpečnost dále zvyšují sériově dodávané čelní airbagy a hlavové a hrudníkové boční airbagy pro cestující na sedadlech vpředu.

Nový Beetle Cabriolet bude nabízen se sedmi variantami motorů. Vstupní model je poháněn velmi úsporným motorem 1.2 TSI o výkonu 77 kW/105 k. Hned od zahájení prodeje bude tento zážehový motor k dispozici také ve variantě s paketem BlueMotion Technology. Dalšími zážehovými jednotkami jsou temperamentní čtyřválce 1.4 TSI (118 kW/160 k) a 2.0 TSI s výkonem 147 kW/200 k. Pro příznivce vznětových motorů nabídne Volkswagen osvědčené turbodiesely 1.6 TDI s výkonem 77 kW/105 k (také ve verzi BMT) a 2.0 TDI s výkonem 103 kW/140 k.