Model 350 a 370Z patří mezi malé kompaktní sporťáky, které vždy dělali svým majitelům velkou parádu. Ovšem jak se zdá tyto časy jsou tatam.
Nissan 350, popřípadě 370Z chcete-li vždy patřili mezi klenoty automobilky Nissan. Jednalo se o její sportovní jádro, které doplňovalo model GT-R a které dělalo radost mnohým řidičům na mnoha kontinentech. Tyto automobily byli například velmi oblíbené i ve světě tuningu, za což si vysloužili jednu z hlavních rolí ve třetím pokračování Rychle a zběsile. Ovšem nyní to vypadá, že se sláva modelů Z je pryč.

1

Magazín Autocar totiž přišel prý s ověřenou zprávou, že se Nissan rozhodl modely Z přiblížit masám a novému Zetku vtisknout podobu crossoveru. O budoucnosti řady se spekulovalo již dlouho. Mluvilo se o levnější verzi se čtyřválcovým motorem i o dražší s osmiválcovým. Ale předělání kompaktního sporťáku na crossover mnohé překvapilo.

RedZ32

Nissan si je prý vědom toho, že takovýto stroj v žádném případě nepotěší konzervativce a ty, kteří řadu Z sledovali a obdivovali. Na druhou stranu by však novinka měla oslovit široké masy především v Americe. Tak trochu tuto zprávu potvrdil již v dřívějším rozhovoru šéfdesignér automobilky Shiro Nakamura, který prohlásil, že si nemyslí, že se dočkáme modelu 390Z. Vůz je podle něj již natolik silný, že to stačí a je čas se posunout dál.

Nissan350Z-01

Podle automobilky by měla řada Z projít spíše revolucí než evolucí. GT-R by měl být vrcholem nabídky a ukázkou technologického umu automobilky a Z spíše vozem pro mladé, pro které bude dostupné a zároveň dostatečně atraktivní výbavou i designem. Můžeme tak v podstatě očekávat model Juke v trochu jiném kabátku. A naštěstí nebudeme čekat dlouho, protože koncept nového Z by se měl představit již v září na autosalónu ve Frankfurtu nad Mohanem.

nissan-370z_100467419_l