Automobilka Nissan zažívá v posledních letech opravdu velké úspěchy. Modely jakými jsou Juke, Quashquai či nadupané GT-R se postaraly o celosvětový zájem o tuto značku, která navíc sílí i ve své luxusní odnoži Infinity. Zkrátka Nissanu se daří a tak se nám nyní chlubí dalším modelem v nabídce. Ten nese název Maxima a jedná se o sedan, který bude mít co nabídnou všem fandům svižné jízdy.

Nissan se s tímto modelem pochlubil již v minulém roce, kdy nesl název Nissan Sport. Skvělou zprávou je, že onen koncept nebyl příliš mnoho měněn a díky tomu má Maxima opravdu moderní vzhled, který dává jasně najevo potenciál tohoto vozu.

m-11_0
Vůz totiž pohání 3,5 litrová V6 nesoucí název VQ-series. Ta poskytuje vozu výkon 300 koní, který je se převodem Xtronic přenáší plynule až na samotná kola vozu. V konstrukci motoru je použito téměř 60 naprosto nových dílů.

z8az8l6efgebrzvbqrqb

Naprosto nový je design vozu, který v sobě kombinuje lehkost a dravost. Na první pohled zaujmou koncová světla, která působí vskutku masivně a skvěle doplňují přední masku chladiče, která se na Nissan rozevírá nezvykle do prostoru. Maska decentně přechází v ostře řezané přední světlomety. Lehkost vozu dodávají plovoucí C-sloupky.

m-13

Maxima však není jen přitažlivá, ale je také bezpečná. Řidič má k dispozici takovou techniku, jakou je adaptivní tempomat, prediktivní systém varování před kolizí, nouzové brždění, varování objektu ve slepém úhlu. Velkou novinkou je také systém monitorující jízdní schopnosti řidiče a automatické nastavování vozu tak, aby řidiči maximálně vyhovoval. Zároveň ze získaných údajů dokáže řidiče upozornit na jeho zhoršené jízdní schopnosti či na jeho nepozornost.

m-4_0

V USA se začne Maxima prodávat již letos v Červnu. Zdali se jí dočkáme i v Evropě není jisté, ale vsadíme se, že by to nevadilo jak evropským zákazníkům, tak ani samotnému.