Popularita autosalónů rok od roku stoupá a i během letošního si jich užijeme mnoho. Není to ještě ani měsíc, co skončil autosalón v New Yorku a už nás čeká další tentokráte v Šanghaji. Jeho brány se otevřou již 20. dubna a vy se tak můžete těšit na přísun těch nejžhavějších novinek, které se na tomto autosalonu objeví, a že jich nebude málo.

V Šanghaji se nám totiž nepředstaví jen domácí výrobci vozů, ale svůj prostor obdržely i celosvětově významné automobilky, které zde představí své nejnovější modely. Budou to právě takové vozy, jejichž cílem bude oslovit do větší míry právě i Asijský trh. Připravit se tak můžeme například na McLaren 540C, luxusní verzi nového modelu Volvo XC90, BMV X5, hybridní concept od Citroenu s názvem Aircross, nebo třeba Mercedes-Benz GLC Coupé.

Nyní se blíže podíváme na jednotlivé modely:

Audi Allroad Prolog – Třetí model rodiny Allroad by měl patřit mezi vozy s vysokým počtem koní pod kapotou. Jedná se tak o vůz, kterým nám ponejvíce naznačí možnou podobu nové Audi A6, na kterou se můžeme těšit v roce 2018.

au82_54ed840f02750

BMW X5 xDrive40e
– Premiéra tohoto vozu byla původně plánovaná již na New York, to se však nestihlo a proto se nám nyní tento extrémně šetrný vůz vůči životnímu prostředí

bmw-sd3-x540-e-asd-001_0představí až v Šanghaji.

Citroen Aircross – Tento koncept nám bude představovat zcela novou tvář značky, které se nám představí na malém crossoveru, který můžeme považovat za případného pokračovatele modelu C4 Cactus, kterému se prozatím na trhu velice daří.

citroen-ssdf435rsfd-suv-001

McLaren 540 C – druhý model od MecLarenu zcela nové sportovní série, který by měl přinést výkon 533 koňských sil. Jeho cena by se pak měla vyšplhat až na 127 tisíc liber.

MG GS SUV –  úplně první SUV od MG, které bylo nedávno spatřeno na testování ve Velké Británii. Jeho prodej je však prozatím plánován pouze v Číně.

Volvo XC90 – Bude představovat maximální strop nabídky tohoto SUV od Volva. Tento vůz bude doslova napěchovaný tím největším luxusem a nejmodernější technologií. Bude se tak jednat o vizitku, jak moc si jsou lidé v Volva schopni tento vůz ocenit.

paris-174_0