Německá automobilka Volkswagen expanduje především v oblasti SUV, ovšem nejnovější koncept míří do zcela jiného segmentu. Novinka by měla kombinovat dynamický vzhled společně s praktičností.

Volkswagen dal jí dříve najevo svůj plán, že by chtěl na autosalonu v Ženevě příští rok, představit nástupce dnešního Passatu CC. Zajímavostí je však to, že novinka neponese tento klasický, ale bude se nazývat Volkswagen Arteon.

Tento vůz by se měl stát do příchodu sedanu Phaeton, novou vlajkovou lodí celé značky a to v Evropě. V Číně bude tuto roli hrát model Phideon. Arteon pak bude v nabídce postaven nad Passatem, zůstane však zástupcem střední třídy. Automobilka celý vůz nazývá fastbackem, což by představovalo koncepční změnu. Záď by měla být do zavazadelníku výklopná. Dnešní CC má zadní partie typu sedan.

Zachována však budou určitě bezrámová okna, tak charakteristická pro dnešní CC. Velkou změnou však bude krom zádě i příď vozu. Model dostane opticky propojenou mřížku masky chladiče a světlomety ve stylu Sport Coupe Concept GTE, který jako první naznačil podobu nástupce CC.

Samotné jméno je spojením dvou částí. Art jakožto výraz pro umění, se zde pojí s koncovkou eon, kterou chce Volkswagen naznačit jeho prémiový charakter. Stejná koncovka se objevila například už u luxusního sedanu Phideon, který je určený pro čínský trh.

Do prodeje by se tato novinka měla dostat již několik měsíců po své premiéře v létě 2017. Motorová nabídka se nebude příliš lišit od dnešního Passatu, jistotou jsou pak hybridní plug-in hybridy a jejich variace.