Golf Sportsvan byl čtenáři německého vydání časopisu auto motor und sport zvolen v letošní anketě „autonis“ novinkou roku 2014 s nejlepším designem. Všestranný vůz, uvedený koncem května na trh, se prosadil v kategorii Vans s výrazným náskokem před konkur

VW Golf Sportsvan

Ocenění pro Golf Sportsvan převzal během včerejšího slavnostního večera ve Stuttgartu Oliver Stefani, vedoucí oddělení vnějšího designu značky Volkswagen. „Výsledek čtenářské ankety ukazuje, že Golf Sportsvan dokáže přesvědčit nejen svým prostorovým konceptem, ale i sportovními proporcemi, takže je vnímán jako atraktivní a stylový vůz. Golf Sportsvan je svým suverénním vzhledem novým etalonem ve třídě kompaktních MPV,“ říká Stefani.

Golf Sportsvan plní v rámci aktuální modelové řady Golf roli dokonalého univerzálního vozu. Mezi charakteristické stylistické prvky modelu Golf Sportsvan patří velmi dlouhý pás bočních oken s dvěma doplňkovými okny (v oblasti střešních sloupků A a D) a ostrá charakterová linie, do níž jsou mimořádně precizně integrovány kliky dveří, navržené speciálně pro Golf Sportsvan. „Golf mezi MPV“ nabízí maximálně variabilní interiér s  posuvnými zadními sedadly. Navzdory kompaktním rozměrům nabízí dostatek prostoru pro cestování pěti osobám včetně zavazadel.

Auto motor und sport

V anketě „autonis“ německého časopisu auto motor und sport je hodnocen design nových modelů, představených během uplynulých dvanácti měsíců. Porotou ovšem není redakce, nýbrž čtenáři. Letos odevzdalo své hlasy více než 17 000 čtenářů časopisu auto motor und sport. Hodnocení probíhalo výhradně na základě vizuálních kritérií, přičemž čtenáři mohli udělovat za design kladné i záporné body.