Před nějakým časem jsme vás informovali o tom, že Nissan chystá nové SUV a odhalil nám kousek fotky zachycující jeho přední masku. Nyní je tento nový koncept odhalen má jméno Gripz, vypadá jako vůz po požití uránia a získání super schopností a nejspíše bude představovat nástupce Juku.

Nissan Juke je vůz, který se prodává již pět let a i přes svůj značně kontroverzní vzhled si našel mnoho fanoušků, kteří si ho nyní hýčkají ve svých garážích. Nissan již dopředu avizoval, že chce podobu tohoto malého crossoveru opět posunout dál a ejhle ve Frankfurtu se nám nyní objevuje koncept malého crossoveru, který je ovšem podle slov spíše designérskou ukázkou spojení rychlosti a praktičnosti crossoveru.

ni18_55f84bc3a6eca

I přesto, že se Juke nemůže řadit mezi žádné velké vozy, tento koncept je ještě menší což je trochu překvapení, protože bychom čekali spíše růst. Design vozu je nejspíše jakousi ukázkou toho, jak bude vypadat budoucnost samotného Juku, ale i všech dalších vozů od Nissanu a nám se velice líbí. Mísí v sobě totiž do značné míry agresi, praktičnost a také trochu nadčasovosti, jak jsme ostatně u modelu Juke zvyklí. ni20_55f84bc430850

Nissan se o voze vyjadřuje jako o jakýsi pokus jak přiblížit divákům kombinaci designu a rychlosti klasických sportovně laděných vozů s klasickou praktičností a crossoveru, se kterým je možné zajet i mimo zpevněnou cestu. To by mohlo také naznačovat to, že Gripz by mohl být nástupcem modelů s označením Z pro které se právě transformace v crossovery chystá, jak jsme vás již informovali.ni34_55f84bc67df98

K pohonu Gripzu bude sloužít stejná jednotka, kterou nalezneme i v Leafu, která využívá vyrobené elektřiny benzínovým motorem. Exteriér vozu navrhli designéři v Evropě a bláznivý interiér je dílem japonských návrhářů. Zdali se vám vůz líbí či nikoliv necháme na vás. Za nás však jednoznačně palec nahoru.