ABT Sportsline nyní upravuje automobily již pět let – na nyní přesně na čas výročí, společnost Allgäu prezentuje nové, šesté GTI. Sportovní a rychlé
Golfy nosí tato tři písmena již od roku 1976. ABT umožnila těm, kteří chtěli ještě mnohem více dynamiky

Motor
Výkon motoru je zajímavý, protože díky optimizované správě motoru (ABT POWER) se původních 210 HP (154 kW) zvýšilo na 260 HP (191 kW). ABT POWER udělal GTI mnohem vášnivější: nové turbodmychadlo, „Vyrobenu v Kemptenu“ je použit doplňkově v tomto případě. Motor o obsahu 2.0 TSI má poté výkon sportovních 300 HP (221 kW) a akceleraci z 0 na 1OO km/h okolo šesti sekund. Díky pružinám podvozku od ABT, těžiště GTI je umístěno dobrých 30 mm níže, takže Golf může být řízen mnohem více sportovněji. Nastavení podvozku, které je navrženo Christianem Abtem, je speciálně srandovní na serpentinách. A v extrémních případech, silný systém brždění od ABT také nakopává.

Exteriér
Ale ABT Golf GTI není jen horký kousek sportovní výbavy na silnici, ale také jako jeden vypadá: práce na zevnějšku kterou designéři vytvořili zdůrazňuje čistou dynamiku vozu: nezáleží jak vypadáte v GTI, je to vždy působivé. Zadní spoiler a zadní ochranný plech karoserie, prahy, přední mříž a ochranný plech stejně jako diagonální 4-proudový výfukový systém z jedné jednotky. Inženýři ABT také navrhli přední hranu, která poskytuje silný výkon v kombinaci s předním ochranným plechem a novými neustále svítícími světly od ABT. Přiměřeně elegantní jako expresivní barvení srovnává toto: barva v karbonově ocelové šedé perfektně harmonuje s prahy a přední hranou v kontrastu v červenou.

Interiér
Design také pokračuje konsistenčně v interiéru, pro všechny mřížky,  okrasné kruhy kombinací nástrojů a panel volantu je nabarven signálním tónem. Jeden pohled do Allgäu sportovních automobilů vám poví že je to více než normální Golf GTI – a následně šestá variace rychlých kompaktních automobilů s velkých zadních dveří je přímo v nejlepší tradici. Jmenovitě, jejich pět předchůdců se také stalo silným Golfem v ABT. ABT a GTI: těchto šest písmen k sobě jednoduše patří již 33 let.