JE DESIGN modifikoval nového Seata přesně při jeho uvedení na trh, celá aerodynamika vozu nyní vyjadřuje více agresivní vzhled. Agresivní vzhled podporuje výkon, který se vyhoupl na 285 hp a 385 Nm. Celkový vzhled podtrhují 19ti palcová kola Multispoke j

Přímo při uvedení na trh nejvíce sportovního Seata Leon, JE DESIGN přeměnil Cupru ze sportovce na nezkrotný závodní stroj. Jak je již zvykem u Leonu, JE DESIGN zdůrazňuje čilý charakter španěla. Tím úpravce od Leingarten z Německa neomezil jeho úpravu jen na změnu celé jeho aerodynamiky, ale také zvýšil výkon, vylepšil zvuk a interiér. Tam kde se Seat chová umírněně ve sportovních možnostech nového modelu, JE DESIGN Cupra podstatně zobrazuje jeho talent.

Přední spoiler s enormním sacím otvorem a světělná maska hledí vášnivě dopředu. S novými prahy, Cupra již představuje svou pohyblivost i když je pořád zaparkovaná. Zadní spoiler připevněný napravo i nalevo a střední vložka reflektoru nezanechává žádné pochyby stejně dobře jako ohromné zadní křídlo se zapuštěným logem JE DESIGN: tento Seat je vážný. Automobil se mění na absolutně přitažlivé auto s LED světly v tmavém designu, které jsou perfektně integrované v přední části a prolínají se nad mlhovými světly.

Ale JE DESIGN nedal Leonovi Cupra jen sportovní ulitu. Seat se také změnil na mnohem více silné auto. JE DESIGN zvýšil výkon TSFI motoru z 240 HP (177 kW) na 285 HP (210 kW). Maximální kroutící moment se zvýšil z 300 nm na 385 nm. Optimizace motoru dovoluje Cupře akcelerovat z nuly na 100 km/h jen v 5.9 sekundách. To je o půl sekundy méně než u sériové verze. Také maximální rychlost byla zvýšena: uhlazený Seat dosahuje 261 km/h. Před touto úpravou dosahoval rychlosti jen 247 km/h. Zvýšený výkon motoru je dodáván s roční zárukou na motor, zážitek a jízdu. Odpovídající zvuk je poskytnut čtyř-trubkovým výfukem s tlumičem na konci, dvojitými nerezovými trubkami na obou postraních koncích. Podle křivky chování bylo dosáhnuto snížení auta a vybavení jej novými koly. S coilover tlumiči je možné dostat podvozek auta o 40 mm níže k vozovce. Kola jsou vybavena designem Multispoke. 19ti palcové, lesklé černé ráfky se štříbrným okrajem drží vysokovýkonostní pneumatiky v rozsahu 225/35 R 19.

Stejně jako je Cupra od JE DESIGNU nezkrotná a sportovní, interiér je vybavený luxusem a komfortem pro řidiče. Kožené sedačky s volitelnou barvou švů mají logo výrobce zepředu opěrek. Pro vyšší komfort při cestování je zde také dvoustupňové vyhřívání sedadel, elektricky nastavovatelné sedačky poskytující ochranu při cestování a také masážní systém který tiše pracuje až na 12 programů. JE DESIGN prezentuje novou Cupru ve verzi která se podobá závodnímu modelu Světového Poháru WTCC. Ve stejné době sedí řidič v komfortním “kokpitu” a v luxusu a kůži.