JE DESIGN oživil Seat Leon Cupra

JE DESIGN modifikoval nového Seata přesně při jeho uvedení na trh, celá aerodynamika vozu nyní vyjadřuje více agresivní vzhled. Agresivní vzhled podporuje výkon, který se vyhoupl na 285 hp a 385 Nm. Celkový vzhled podtrhují 19ti palcová kola Multispoke j

Přímo při uvedení na trh nejvíce sportovního Seata Leon, JE DESIGN přeměnil Cupru ze sportovce na nezkrotný závodní stroj. Jak je již zvykem u Leonu, JE DESIGN zdůrazňuje čilý charakter španěla. Tím úpravce od Leingarten z Německa neomezil jeho úpravu jen na změnu celé jeho aerodynamiky, ale také zvýšil výkon, vylepšil zvuk a interiér. Tam kde se Seat chová umírněně ve sportovních možnostech nového modelu, JE DESIGN Cupra podstatně zobrazuje jeho talent.

Přední spoiler s enormním sacím otvorem a světělná maska hledí vášnivě dopředu. S novými prahy, Cupra již představuje svou pohyblivost i když je pořád zaparkovaná. Zadní spoiler připevněný napravo i nalevo a střední vložka reflektoru nezanechává žádné pochyby stejně dobře jako ohromné zadní křídlo se zapuštěným logem JE DESIGN: tento Seat je vážný. Automobil se mění na absolutně přitažlivé auto s LED světly v tmavém designu, které jsou perfektně integrované v přední části a prolínají se nad mlhovými světly.

Ale JE DESIGN nedal Leonovi Cupra jen sportovní ulitu. Seat se také změnil na mnohem více silné auto. JE DESIGN zvýšil výkon TSFI motoru z 240 HP (177 kW) na 285 HP (210 kW). Maximální kroutící moment se zvýšil z 300 nm na 385 nm. Optimizace motoru dovoluje Cupře akcelerovat z nuly na 100 km/h jen v 5.9 sekundách. To je o půl sekundy méně než u sériové verze. Také maximální rychlost byla zvýšena: uhlazený Seat dosahuje 261 km/h. Před touto úpravou dosahoval rychlosti jen 247 km/h. Zvýšený výkon motoru je dodáván s roční zárukou na motor, zážitek a jízdu. Odpovídající zvuk je poskytnut čtyř-trubkovým výfukem s tlumičem na konci, dvojitými nerezovými trubkami na obou postraních koncích. Podle křivky chování bylo dosáhnuto snížení auta a vybavení jej novými koly. S coilover tlumiči je možné dostat podvozek auta o 40 mm níže k vozovce. Kola jsou vybavena designem Multispoke. 19ti palcové, lesklé černé ráfky se štříbrným okrajem drží vysokovýkonostní pneumatiky v rozsahu 225/35 R 19.

Stejně jako je Cupra od JE DESIGNU nezkrotná a sportovní, interiér je vybavený luxusem a komfortem pro řidiče. Kožené sedačky s volitelnou barvou švů mají logo výrobce zepředu opěrek. Pro vyšší komfort při cestování je zde také dvoustupňové vyhřívání sedadel, elektricky nastavovatelné sedačky poskytující ochranu při cestování a také masážní systém který tiše pracuje až na 12 programů. JE DESIGN prezentuje novou Cupru ve verzi která se podobá závodnímu modelu Světového Poháru WTCC. Ve stejné době sedí řidič v komfortním “kokpitu” a v luxusu a kůži.