Nejvýkonější řadový diesel na světě překonal sám sebe v Audi Q7 V12

Diesel s kroutícím momentem 1200 Nm a 560 HP (412 kW) ? I přesto že by se mohlo zdát jinak, ABT Sportsline se v žádném případě nezabývá výrobou motorů těžkých nákladních automobilů.

Největší světový úpravce vozidel ze skupiny Volkswagen pouze zdůraznil svou činnost, aby dal nejsilnější dieselový motor všech dob do Audi Q7 a vymačkal z něj ještě více energie. Přestože má přes pět metrů dlouhý SUV, a se svými standardními 500 HP (368 kW) a točivým momentem 1000 Nm, je již beztak trumfem, nevytváří mezeru do žádného z kvartet. V rozsahu „zbrojního programu“ ABT POWER, bavorská firma jej osedlala skutečnou mocí, takže teď, když řidič dává akcelerátoru nával HP a točivý moment je vytržen do pohybu, mnoho sportovních automobilů se s ním snaží udržet krok. Pro objasnění: s 6-Gear Tip-Tronic, 2,6 tuny vozidla vystřelí sama sebe z 0 na 100 km/h za pouhých 5,3 sekundy a dosahuje až 258 km/h. Křivky výkonu je stejně důležité získat jako nejvyšší hodnoty, ze kterých je brzy jasné, že dalších HP nebylo přidáno na úkor přemrštěných otáček, ale je k dispozici stejně jako již v řadě standard – při 3750 ot./min.

ABT Sportsline samozřejmě nabízí velký výběr lehce-litých kol v rozměrech až 22 cm pro AS7 s nejsilnějším dieselovým motorem všech dob. Má plné právo na motto – „silný motor – silný design“.