Nové ABT AS3 – bohatě svěží

Audi A3 byl skutečný úspěch, takový úspěch že předefinoval termín "příplatkové" pro třídu kompaktních vozů. ABT Sportsline nabízí extra porci dynamiky ve vzhledu a výkonu.

Věhlasný úpravce vozidel se také samozřejmě podíval i na faceliftovou verzi v dlouhodobé prognóze nejlépe prodávaného vozidla od Ingolstadtské společnosti – a díky upravené kapotě, mřížkám, nárazníkům, blatníkům a LED světlometům z jejich rozsahu produktů toto auto má ještě lepší vzhled než kdy předtím. Stojí jak kdyby bylo připravené k útoku, ještě tomuto pocitu dodává s ABT bodyworkem signalizujicím extra výkon a sportovnost: jeho přední spoiler, boční prahy, blatníky stejně dobře jako zadní nárazník byly ušité na míru přesně pro dokonalost ABT AS3. I typický ABT 4-trubkový výfuk perfektně zapadá do sportovního designu. Společnost Allgaeu doporučuje montáž modelů AR a BR ABT sportovních kol, které jsou k dispozici jako 18ti a 19ti palcové, což ve finále vypadá jako pěkný extravagantní doplněk k již tak velmi zajímavému automobilu.

Je samozřejmé, že AS3 nejen vypadá rychle, ale ve skutečnosti i pekelně rychlé je. Toto je možné díky ABT POWER které přináší motoru nějakou tu rychlost navíc: s jeho 1.4 TSI, pro příklad, přináší svěžích 160 HP (118kW) na silnici místo standartních sériových 125HP (92kW). s další, ještě větší motorovou jednotkou, 1.8 TSI jehož 160 HP (118kW) dosahuje každným dnem 210 HP (154kW). A největší benzínový agregát, 2.0 TSI, poskytující 240 HP (177 kW) s  úpravou od ABT na rozdíl od 200 HP (147kW) v základní verzi není již třeba vychvalovat. Na rozdíl od nárůstu koňské síly jeho spotřeba zůstává stále stejná a spolehlivost motorů samozřejmě také. ABT také nabízí výkonové vylepšení pro dvou-litrový turbo diesel: dle výchozího výkonu lze dosáhnout buď 170 HP (125kW) nebo 190 HP (140kW) – a oba přináší velký kroutící moment. 

 

Aby bylo možné nejlepším možným způsobem na silnici využít „dobře vycvičené koníky od ABT“, úpravce doporučuje ABT Performance Springs. Díky snížení těžiště vozidla asi o 35 milimetrů, je ovladatelnost AS3 mnohem lepší, což se projevuje zvláště v krajích. ABT brzdné jednotky s diskem o průměru 345 mm poskytují nejlepší hodnoty zpomalení, a to i v hraničních oblastech. Všechny komponenty byly perfektně sladěny s AS3, což dělá z kompaktního ABT vozu skutečné sportovní auto, a to jak zvenku tak zevnitř.