/    Prodejci SEAT začínají přijímat objednávky na nový SEAT Ibiza
/    Výroba páté generace modelové řady Ibiza byla zahájena
/    Nový SEAT Ibiza s bohatou výbavou od 296 900 Kč

SEAT Ibiza

SEAT začíná přijímat objednávky na nejlepší model Ibiza v historii. První vozy budou dodány zákazníkům v červnu, ale nový SEAT Ibiza lze objednávat již u prodejců SEAT. Nejdůležitější model španělské značky, který má za sebou nejdelší historii a největší úspěchy s více než 5,4 milionu prodaných vozů, prošel kompletní generační obměnou, ale zachoval si mladistvého ducha, funkčnost, sportovní charakter a komfort, jimiž byl vždy proslulý.

Nová Ibiza je dalším krokem vpřed v největší produktové ofenzivě v historii značky SEAT. Na jejím začátku byl uveden na trh model Ateca, poté následoval modernizovaný Leon. Nyní je na řadě Ibiza, která završuje proces upevnění tří hlavních pilířů značky. SEAT postupně představí několik dalších nových modelů, jako je například kompaktní crossover Arona, jehož prodej bude zahájen ve druhé polovině letošního roku, nebo třetí SUV v segmentu nad úspěšným modelem Ateca, které se objeví u prodejců v roce 2018.

Ibiza je ikonou značky SEAT od svého představení v roce 1984 a pátá generace tohoto modelu přichází s nejmodernější technikou, vynikajícími jízdními vlastnostmi a pozoruhodným zvýšením komfortu a zvětšením vnitřního prostoru díky nové platformě
MQB A0 (modulární platforma pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč). Její nový design je svěží a vyznačuje se typickými vlastnostmi vozů SEAT: mladým duchem, sportovním charakterem, emocionálním nábojem a vytříbenou aerodynamikou.

Nová Ibiza překypuje nejvyspělejší technikou a zákazníci si mohou individualizovat vůz SEAT Ibiza, který stanovuje nová měřítka z hlediska jízdní dynamiky, techniky, bezpečnosti, designu, komfortu a provozních vlastností. Nový SEAT Ibiza bezpochyby nabízí kvalitu, která jednoduše patří do vyšších segmentů, a aby toho nebylo málo, přidává k tomu dostatečnou agilitu pro jízdu ve městě, skvělou ovladatelnost na silnicích plných zatáček a úžasný komfort na dlouhých cestách.

Nový SEAT Ibiza je nabízen se čtyřmi úrovněmi výbavy: Reference, Style, FR a Xcellence. FR a Xcellence nabídnou nejlepší možnou volbu pro různé druhy řidičů: FR je pro řidiče, hledající sportovnější Ibizu, a Xcellence osloví řidiče, preferující komfort, eleganci a inteligentní techniku.

Výběr zážehových motorů pro nový SEAT Ibiza začíná jednotkou MPI o výkonu 75 k a pokračuje tříválci 1.0 TSI s přeplňováním turbodmychadlem s mezichladičem stlačovaného vzduchu a přímým vstřikováním, které jsou nabízeny ve dvou výkonových variantách s 95 k nebo 115 k. Později budou následovat čtyřválce 1.5 TSI o výkonu 150 k a tříválce 1.0 TSI o výkonu 90 k na stlačený zemní plyn (CNG ).

Vznětové motory 1.6 TDI se budou pro novou Ibizu dodávat od začátku podzimu ve výkonových stupních 80 k, 95 k a 115 k. Motory o výkonu 95 k a nižším se budou dodávat s pětistupňovou mechanickou převodovkou, pro výkonnější verze jsou připraveny šestistupňové převodovky. Na přání bude možné nový model SEAT Ibiza objednat se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG.

Nový SEAT Ibiza dokazuje, že je vozem, který patří do vyšší kategorie také vyspělou technikou ve vnitřní výbavě a inovativními asistenčními systémy, ať se jedná o Front Assist, adaptivní tempomat ACC, bezklíčkový přístupový systém KESSY, nejnovější generaci parkovacích senzorů vpředu a vzadu nebo zadní kameru, jejíž precizní obraz nejvyšší kvality může řidič sledovat na prémiovém 8“ dotykovém displeji. K dispozici je rovněž bezdrátová nabíječka a zesilovač signálu GSM.

Za zmínku stojí rovněž technika LED, která nalézá uplatnění v osvětlení interiéru i v předních a zadních světlometech. Dekorační osvětlení interiéru diodami LED je pro verze FR a Xcellence nabízeno ve dvou odstínech, červeném a bílém. Nejedná se však o pouhý estetický doplněk. Diody LED poskytují výrazně lepší osvětlení interiéru a také šetří značné množství energie, čímž přispívají k nižší spotřebě paliva. Skutečnou inovací v tomto segmentu jsou přední a zadní světlomety s diodami LED pro všechny osvětlovací funkce – tlumená i dálková světla, resp. koncová světla.

Co se týče konektivity, usiluje SEAT o vedoucí postavení v oblasti síťově propojených vozů a vyvíjí nová řešení pro mobilitu, v nichž síťově propojený vůz vylepšuje uživatelské zkušenosti, usnadňuje řízení a zvyšuje flexibilitu. I nový SEAT Ibiza je kompletně propojeným vozem díky třem různým systémům: Apple Car Play, Android Auto a Mirror Link.

V oblasti audiosystémů navázal SEAT partnerství s výrobcem audiosystémů BeatsAudio, značkou, která svou energií, emocemi a nadšením změnila způsob, jímž lidé poslouchají hudbu. Audiosystém používá procesor DSP pro zpracování digitálního signálu, 6 prémiových reproduktorů, subwoofer a osmikanálový zesilovač o výkonu 300 W.

Výroba nového modelu SEAT Ibiza v závodě Martorell byla již zahájena, takže již nebude trvat dlouho, než se první zcela nové vozy SEAT Ibiza objeví u prodejců a první zákazníci budou moci usednout za jejich volant. Mezitím mohou zájemci navštívit oficiální webové stránky a vyhledat svého prodejce, aby získali podrobnější informace.

Základní ceny SEAT Ibiza:

Ibiza 1,0 MPI 75k Reference: 296 900 Kč
Ibiza 1,0 TSI 95k Reference: 316 900 Kč
Ibiza 1,0 MPI 75k Style: 314 900Kč
Ibiza 1,0 TSI 95k Style 334 900Kč
Ibiza 1,0 TSI 115k Style: 352 900Kč
Ibiza 1,0 TSI 95k Xcellence: 359 900Kč
Ibiza 1,0 TSI 115k Xcellence: 377 900Kč
Ibiza 1,0 TSI 95k FR: 359 000Kč