Luxusní super sport – VW Passat CC od ABT

Zkratka "CC" je zkratka pro "Comfort Coupé": elegantní 4-dveřový vůz."Ale kdo říká, že Comfort Coupé nesmí být sportovní?" ptá Hans-Jürgen z ABT. Jednatel ABT Sportsline je nadšený zakřiveným liniemi Wolfsburgského vozu, ale

1.8 TSI se sériovými 160 HP (118kW), se proměnil v mocných 200 HP (147kW) a díky ABT Power má 2.0 TSI výkon dokonce až 240 HP (177kW). Tato technologie mění Volkswagen Passat CC od ABT na opravdu sportovní vůz, a tak úpravci z Allgäu musejí dbát na to aby elegantní kupé nabízelo masitější výkon i když jde jen o zrychlení. ABT Power bude brzy k dispozici i pro verzi 2.0 TDI-i. Potom bude vznětový motor přinášet skvělých 190 nebo 170 HP (140/124kW) namísto sériových 170 a 140 HP (125/103kW).

ABT odborníci na nováčka použili nové pružiny zavěšení a snížili jeho těžiště, takže CC může být optimálně ovládáno při jakékoliv silniční situaci. To vše dělá kupé mnohem více sportovní, i když ještě stojí. Nicméně, skutečné kvality těchto komponentů, které jsou dokonale vyladěné jak pro auto tak i pro jeho charakter, se dají odhalit pouze při jízdě: ABT Passat CC miluje jízdu v serpentinách a neutrální zůstává dokonce i v hranicích jeho vlastního rozsahu. Pružiny zavěšení a vylepšení výkonu jen zvýrazňují maximální potěšení z jízdy.

Aby bylo možné „zaokrouhlit“ vzhled CC, ABT Sportsline doporučuje kola vlastní výroby. AR a BR ráfky kol jsou k dispozici ve velikostech 18 až 20 palců. „Je to samozřejmě věcí vkusu, která kola klient preferuje, ale osobně si myslím, že odpovídající BR dvoj-paprsková kola padnou CCčku zvlášť dobře,“ říká Hans-Jürgen z ABT. Samozřejmě AR a BR ráfky kol jsou k dispozici v kombinaci s vhodnými pneumatikami od partnerů ABT, Continental a Dunlop.