Legendární automobil Mitsubishi Pajero se vždy řadil k těm, kteří se těžké práce nezaleknou. Nyní se nám však představí verze nová s přízviskem Sport. Jak bude vůz vypadat a zda bude stále sloužit i majitelům, kteří jezdí v terénní nepohodě, to všechno jsou otázky, které se nad tímto vozem houpou a které prozatím nechce automobilka příliš prozrazovat.

Mitsubishi Pajero je samo o sobě legendou. Každá z generací dělala Pajeru dobré jméno a tento vůz si velice rychle nalezl své zákazníky napříč celým světem tak, kde je potřeba vůz, který za to umí pořádně vzít. Vždy se jednalo o vůz, který se nechal inspirovat anglickým Land Roverem a který byl přeci jen o něco více dostupnější, než jeho anglický vzor. Nyní se nám i on převlékl do sportovního dresu.

mitsubishi-pajero-sport-12093

Mitsubishi Pajero Sport je vůz, který se nejspíše těžké dříny také nezalekne. Jeho patentové snímky unikly automobilce již na začátku tohoto měsíce a nyní začíná informace o vozu vypouštět i samotná automobilka. Informací však stále není příliš.

7

Krom toho, že bude vůz stát na platformě L200 a že se nám představí již 1. srpna v Bankoku, se zatím o voze příliš neví. První oficiální snímek nám ovšem napovídá, že hlavní linie vozu budou s největší pravděpodobností odpovídat patentovým nákresům vozidla. Jediné co je jisté a co nás velice mrzí, je to, že se tento vůz na evropském trhu vůbec neobjeví.

mipa10_559e7dc542bf9

Třetí generace vozu se nechala silně inspirovat nedávno modernizovaným Outlanderem, což znamená, že jeho přední maska by neměla patřit k těm největším. Prim vozidla budou hrát především přední světlomety s diodami pro denní svícení a chybět by neměly ani široké chromované pásy táhnoucí se po celé výšce předního nárazníku. Z modelu je cítit lehká agrese a aerodynamičnost, díky kterým bude přízvisko Sport adekvátní.