Static photo, Colour: Ascari blue metallic

•    Dvanácté vítězství pro Audi v soutěži „International Engine of the Year“
•    Šéf vývoje Dr. Stefan Knirsch: „Ocenění potvrzuje správnost našeho strategického rozhodnutí pro vývoj pětiválce“

Audi 2.5 TFSI

Motor Audi 2.5 TFSI zvítězil v soutěži „International Engine of the Year“ – Mezinárodní motor roku. Značka Audi získala prestižní ocenění v objemové kategorii 2,0 až 2,5 litru již posedmé v řadě.

„Pětiválec patří mezi naše motory s nejbohatšími tradicemi, které nepřetržitě zdokonalujeme,“ říká Dr. Stefan Knirsch, člen představenstva společnosti AUDI AG, zodpovědný za technický vývoj. „Motor 2.5 TFSI přesvědčuje v modelu Audi RS Q3 performance* enormní hnací sílou, ještě větší chutí po vysokých otáčkách a charakteristickým zvukem. Pro nové Audi TT RS* jsme vyvinuli nový pětiválec z hliníkové slitiny, abychom byli připraveni na budoucnost.“
2.5 litre five cylinder TFSI engine
Porotci, kteří hlasovali pro motor Audi, k tomu uvedli: „Existuje už jen málo motorů se silným charakterem, ale tento pětiválec oživuje vzpomínky na jedinečný zvuk motorů soutěžních vozů skupiny B z 80. let. Motor Audi 2.5 TFSI přitom přesvědčuje nejen vrcholnými výkonovými parametry, ale i nezaměnitelným charakterem. Sen z 80. let díky tomuto pětiválci Audi stále žije.“

Kromě modelu RS Q3 performance je motor 2.5 TFSI srdcem také modelů RS Q3* a RS 3 Sportback*. Značka Audi zvýšila výkon motoru 2.5 TFSI pro nový model RS performance. Zdokonalený hlavní chladič kapalinové chladicí soustavy a optimalizované palivové čerpadlo umožnily zvýšení výkonu o 20 kW (27 k) a nárůst maximálního točivého momentu z 450 na 465 N.m. Vrcholný model v segmentu kompaktních vysokovýkonných SUV díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy – o 0,4 sekundy rychleji než RS Q3. Nejvyšší rychlost sériové verze je 270 km/h.

Ocenění „International Engine of the Year“ (Mezinárodní motor roku) jsou udělována každoročně od roku 1999. Mezinárodní porota složená z 65 motoristických novinářů vyhlašuje v rámci různých kategorií příslušné nejlepší motory roku. Značka Audi získala letos toto celosvětově uznávané ocenění již podvanácté.

Libor Olič

Předprodej nového modelu Volkswagen up! zahájen

Previous article

Bugatti Chiron je rychlejší než vozy z Le Mans

Next article

You may also like

More in Novinky