Ženevský autosalón přinesl opravdu velké množství novinek a také konceptů, které nám jemně naznačují, jak budou vypadat jejich sériové verze. Jednou z těchto novinek je i dlouho očekávaný koncept od společnosti Infinity s názvem QX30.

Invinity odvážně prohlašuje, že chce skrze tento model proniknout do segmentů prémiových globálních kompaktů, což by znamenalo, že hází rukavici takovým vozům, jako je Range Rover Evoque, Mercedes Benz GLA a podobně. Produkční verze vozu bude odhalena již příští rok a vyrábět se bude v Evropě. Bude se tak jednat o jeden z prvních vozů této značky, vyrobený na starém kontinentu.

2Automobil působí na první pohled velice moderním dojmem. Při čelním pohledu nás okamžitě zaujme protažení bočních sloupků do kapoty vozu a zajímavě řešená zpětná zrcátka. Světlomety jsou ostře řezané a plynule navazují na masku chladiče, která nepůsobí nikterak masivním dojmem.

3To naopak dohání přední sání pod maskou chladiče, které obepíná mlhovky vozu a vytváří tak dojem šklebu automobilu. Velice zajímavé jsou i vlnovité prolisy na boku vozu, které vyvolávají dynamicky dojem z vozu a jeho neustálý pohyb. Zádi vozu figurují široké koncovky výfuku a trojúhelníkové zadní lampy. Celkově vůz působí velice kompaktním dojmem.
4Designové prvky se přenesly i do interiéru, ve kterém se snoubí hnědá kůže s černým plastem a vše je podtrženo fialově laděnou grafikou hned několika displejů a budíků. Samozřejmě je z interiéru vozu cítit fakt, že se jedná pouze o koncept, ale pokud by se něco podobného objevilo i ve výrobní verzi, určitě bychom to Infinity nevyčítali. Zachováno by mohlo být minimálně ono barevné kombo.
6Na vůz si však budeme muset počkat minimálně do roku 2017 a už vůbec nechceme odhadovat jeho cenu, která se určitě přehoupne přes jeden milion.