Chtěli byste vůz, který je super ekologický, super rychlý? Nezbývá vám nic jiného, než řádně šetřit peníze a koupit si například model od Tesly či další ze super sportů, které jsou označovány jako Plug-in hybrid, tedy vůz využívající jak klasický motor, tak i jeho elektrického bratrance.

Tato technologie je však nyní dodávána i do dostupnějších modelů. Jedním z nich je nový Golf, který samotná automobilka nejrůzněji performuje, čímž standardní model doslova předělává od základu do podoby, ve které byste starý základ leckdy hledali jen těžko. Jedním z těchto modelů je Golf GTE Sport.

vwgogte42_555518bc9c59b

Tento model, postavený učni ze samotné automobilky, naprosto odpovídá současnému myšlení mladého člověka. Sympatický vůz s minimální spotřebou paliva a dopadu na prostředí, hezkým designem a maximálním možným výkonem. To si volí mládí.

vwgogte20_555518bbb6f5c

Vůz byl postaven ku příležitosti srazu GTI-Treffen, kde se představují nejrůzněji upravované vozy a účastní se i oficiální automobilky se svými výtvory. Volkswagen se tedy předvedl s upraveným Golfem, který je poháněný v předu přeplňovaným čtyřválcem 1,6 TSI, kterému hrají “druhé“ housle hned dva elektromotory, které jsou umístěny u každé z náprav. Spalovací motor spolupracuje se šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

vwgogte41_555518bc83b18

Benzínový agregát pochází z Pola R WRC a je naladěn na 220 kW. Svými 85 kW přispívá také každý z elektromotorů, takže konečný výsledek je 294 kW, tedy 400 koní. Díky tomuto brutálnímu výkonu a samotné váze vozu, je Golf schopný udělat z nuly na sto za 4,3 sekundy a maximální rychlost činí 280 km/h. Na Golf tedy poměrně slušný potenciál.

vwgogte40_555518bc68975

Vůz navazuje hned na několik předchozích upravených Golfů a někteří dokonce tvrdí, že by se mohlo jednat o jakousi lehkou ukázku toho, jak by mohly sportovněji laděné modely od VW vypadat.