Sedmá generace Volkswagenu Golf, tedy jednoho z nejpopulárnější evropských vozů vůbec, se prodává or roku 1014. Se sedmičkou na trhu se ještě budeme vídat celý jeden rok a poté přijde na řadu již osmá verze tohoto oblíbeného modelu.

Nástup VII
Nástup sedmé generace Golfu na evropský trh byl přímo skvělý. Automobil sbíral jedno ocenění za druhým a postupně se začal rozšiřovat o další a další varianty. Naposledy to byl například Golf Alltrack, GTD Variant a R Variant. Sedmé generace zůstává stále v nabídce, ovšem to se již poměrně brzy změní.

Facelift
Už v roce 2014 se hovořilo o tom, že Volkswageny mají mít pětiletý životní cyklus, ovšem u Golfu tomu bude trochu jinak. Značka si je vědoma silné pozice na trhu, které se nechce je tak vzdávat krátkodobým poklesem prodejů na trhu, a tak se rozhodla, že na místo zcela nové generace udělá prozatím facelift. Ten by se nám měl ukázat na začátku příštího roku.

Změny
Podle dostupný informací však nemáme v rámci faceliftu očekávat nic velkolepého. Změny by se měly dotknout světlometů, předního i zadního nárazníku, designu kol a výfuku. Motorová nabídka by se pak měla rozrůst o litrový tříválec TSI o výkonu 81 kW. GTI by pak krom šestistupňového manuálu mělo dostat i sedmistupňové DSGz Passatu Bi-TDI 4Motion  a také by měla být k dispozici bohatší výbava.

VIII
S nástupce? Volkswagen Golf osmé generace by se měl objevit na přelomu let 2018 a 2019, a jeho vznik se bude řídit stejnými pravidly jako doposud. Vůz by měl být opět o něco větší, lehčí o pár kilogramů a krom analogových budíků bychom se měli dočkat také digitálního přístrojového štítu. Pokud vše půjde hladce a tak jak má, měli bychom se ho dočkat za tři roky na ženevském autosalonu. Tak doufejme a těšme se.