Šanghajský autosalón je tu a s ním se představuje i první avizovaná novinka. Jedná se o koncept vozu od francouzské automobilky Citroen a nese název Aircross. Vůz by měl ukazovat, jakým směrem se budou vydávat crossovery značky v příštích letech, i jak budou vypadat vozy Citroenu od roku 2020.

Vůz je dlouhý 4,58 metru, 2,8 metru široký a 1,8 metru vysoký. Svou velikostí se tak blíží vozu Range Rover Sport. Jakému vozu bude konkurovat model, který z toho konceptu vzejde, není zatím jisté. Jeho velikost ještě není přesně určena, avšak nejvíce se mluví o voze Mini Countryman. Jisté je však to, že Aircross nebude v žádném případě konkurovat modelu Cactus. Tyto dva modely by si měly každý jít svou vlastní cestou.

citroen-ssdf435rsfd-suv-001

Koncept vozu v sobě ukrývá kombinaci elektromotoru s benzínovým agregátem. Oba dohromady poskytují výkon okolo 200 koní, což značí, že nový model nebude žádné ořezávátko. Dobíjení elektromotoru bude možné přes domácí zásuvku a baterie by měla být plně nabita za tři hodiny. Vůz obsahuje velké množství přednastavených voleb, mezi kterými si řidič volí využití jednoho či druhého motor. Nejzajímavější je nastavení city, kdy je minimalizována aktivace benzínového motoru a vůz tak jezdí výhradně jen na elektřinu.

citroen-ssdf435rsfd-suv-003

Co se designu týče, určitě zaujme přední maska, na které se propojují přední světlomety se znakem Citroenu. Tento prvek by se měl v budoucnu objevovat na každém modelu Citroenu, stejně jako rozšklebenější přední maska chladiče. V interiéru bylo ustoupeno od nadměrného používání chromových prvků a převládl kartáčovaný hliník, jehož strukturu si můžete i osahat.

citroen-ssdf435rsfd-suv-002

Model o sobě hrdě prohlašuje, že není jen na parádu, ale dokáže udělat také spoustu práce. A je to na něm vidět. Zpracování materiálu, výška podvozku i extra široké pneumatiky, to vše hovoří celkem jasně.

citroen-ssdf435rsfd-suv-011