Už jen několik málo dní zbývá do prvních závodů pořádaných autodromem v Mostě. O víkendu 11. a 12. června by určitě na autodromu neměl chybět žádný fanoušek motoristického sportu. Co bude k vidění a co byste si určitě neměli nechat ujít?

Evropský šampionát superkartů

Jedná se o velmi rychlé motokáry, které svým vzhledem připomínají malé formule. Z důvodu dobré aerodynamiky zajíždějí superkarty mnohem lepší časy, než mnohem dražší a technicky vyspělejší závodní stroje.

Mezinárodní mistrovství České republiky automobilů

To které je rozděleno do dvou hlavních závodů a to do vytrvalostního závodu, který se jede po dobu dvou hodin a do sprintu, který se jede na třináct kol. K vidění budou vozy značek Mercedes Benz, Audi, Lamborghini, takže bude potěšeno oko každého diváka.

Historické formulové a cestovní vozy Haigo

Tyto závodní vozy osloví jak malé, tak velké fanoušky motoristického sportu, protože i přes vysoký věk automobilu dokáží podávat obdivuhodné výkony.

Závody supersportů Radical

Jedná se vozy poháněné motorem z motocyklu. U těchto vozů máte dokonce možnost si na úřadě požádat o SPZ a vyrazit třeba na nedělní nákupy. Opravdu je to tak, ale Radical se nejlépe cítí na závodním okruhu, kde může ručičku tachometru vytáčet do maximálních hodnot.

Neváhejte a přijďte se podívat i Vy. Čeká Vás plno zábavy, rychlá kola a zajímavé boje o vítězství.

Text: O. Hertl
Foto: Petr Frýba