Dnes si představíme novinku od Chevroletu, která se může pochlubit hmotností téměř 3,5 tuny a osmiválcem, což z ní dělá neuvěřitelnou bestii, které jsou nějaké životní prostředí, vyhýbání se zvěři na vozovce a zákusky z cukrárny úplně jedno. Řeč je o modelu Silverado, který se řadí mezi tzv. full-size  pick-upy, ve kterých vládne Ford a ostatní automobilky se mu snaží alespoň z části vyrovnat. Nejvíce se to daří právě Chevroletu se Silveradem a také Ramu. Modelový rok 2016 Chevroletu zřejmě Ford z trůnu v tomto segmentu nesundá, ovšem i tak stojí za povšimnutí.

2016-Chevrolet-Silverado-Ss-Wallpaper

Přepracované Silverado 1500 MY2016 vyrazí do tohoto boje na podzim. Jeho největší zbraní bude přepracovaná maska vozu, která přeci jen více koresponduje s váhou a výkonem. O faceliftu zde nemůže být řeč. Vyhlazování ani botoxové injekce se vozu vůbec nedotkly. Naopak přibyli četné rýhy a agresivnější vzezření. Díky tomu se vůz v porovnání s konkurenčním Fordem jeví jako ostřílený pistolník, kterému do obličeje slunce vypálilo jeho životní příběh. A právě to by mohlo potencionální zákazníky nalákat.

2016-Chevrolet-Silverado-2500-3500-HD

Úpravou prošla také kapota vozu, která obdržela hned několik nových prolisů. Ovšem vzhled nebylo to jediné, na co se Chevy zaměřil. Novinkou je také osmistupňový automat, který se rozšířil do více verzí a přetvořen byl i nový infotainment v podobě MyLinku, který podporuje Android Auto a Apple CarPlay. Zároveň byly vozu přidány i nové bezpečnostní prvky. Ty jsou však podle našeho názoru především pro automobily a osoby, které se s tímto vozem čelně střetnou.

2016-Chevrolet-Silverado-Sport-HD-Desktop-Wallpaper

Více detailů o tomto extrémně nabušeném pick-upu nemáme, protože je GM drží pod pokličkou. Je však jisté, že s blížící se premiérou novinky budeme vědět více.  Prozatím se tedy můžeme kochat alespoň uvolněnými fotografiemi vozu, především předělané masky.