BMW Alpina je společnost, která se specializuje na tuning vozů této značky a to zejména z hlediska výkonu. Její obchodní zastoupení sice v naší republice nenajdete, ale pojďme se alespoň podívat, jaké rakety v této společností vznikají.

1

Jeden z posledních vozů, který si společnost vzala na paškál, bylo BMW 6 xDrive Gran Coupe. Výsledkem je komplexně vyšší výkon, než jaký nabízí stejná šestka s “emkovým“ packetem. Předešlá verze šestky od Alpiny na M6 nedosahovala, ale nynějšímu projektu se podařilo laťku pozvednout natolik nahoru, že na ní M6 zkrátka nestačí.

2
Nová verze totiž nabízí výkon 600 koní, což je oproti M6 s výkonem 560 koní dost slušný rozdíl. O tento výkon se stará 4,4 litrový BiTurbo motor V8, který rozesílá výkon na všechny čtyři kola. Jejich efektivitu zvyšuje například závěsná technologie Dynamic Damper Control, která poskytuje adaptivní vlastnosti tlumičům.
3
Maximální rychlost vozu je v tomto případě okolo 360 km/h. A tento fakt přináší společnosti BMW velký problém. Je totiž známo, že si nechá za sportovní packety aplikované na své vozy patřičně zaplatit. V porovnání s cenami, které nabízí Alpina je však jasné, že se jedná o předraženou službu a informovaná osoba může mít klidně za méně peněz více muziky. Stačí si jen vyhledat ty správné lidi, v tomto případě tedy Alpinu.
4
Výkon však není to jediné, co bylo na voze pozměněno. Zapracováno bylo také na zvýšení předního spoileru, předním nárazníku a upraveno bylo i žebrování masky chladiče. Zajímavostí je také dřevěné obložení, které se objevuje v interiér vozu, na které byl použit klavírní lak, ručně šitý volant a nástupní lišty s efektním modrým podsvícením. Do běžného prodeje se automobily s touto úpravou zařadí v polovině tohoto roku.